zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Czy podczas snu masz wystarczająco dużo ciemności?

Dlaczego ciemność jest ważna dla dobrego snu?

Żaluzje zewnętrzne

Ciemność odgrywa kluczową rolę w regulacji naszego rytmu dobowego, czyli wewnętrznego zegara, który steruje cyklami snu. Po nastaniu ciemności w organizmie wzrasta poziom melatoniny, hormonu regulującego sen i pomagającego nam zasnąć. Z kolei światło, zarówno dzienne, jak i sztuczne, hamuje produkcję melatoniny i może zaburzać sen.

Brak dobrego snu z powodu niewłaściwego oświetlenia w sypialni może objawiać się:

 • Uczuciem zmęczenia i senności w ciągu dnia
 • Obniżoną koncentracją i produktywnością
 • Podrażnieniem i zmiennością nastroju
 • Osłabioną odpornością
 • Zwiększonym ryzykiem chorób przewlekłych

Jak zaciemnić sypialnię, aby móc spokojnie spać?

Zapewnienie ciemności w sypialni jest niezbędne dla zdrowego snu. Oto kilka wskazówek, jak to osiągnąć:

 • Stosuj zaciemniające zasłony i rolety. Wybierz gęste i nieprzezroczyste materiały, które uniemożliwią przenikanie światła do pomieszczenia. Idealne są zaciemniające zasłony z ciężkich materiałów, takich jak aksamit, brokat lub zaciemniające rolety.
 • Zakryj okna. Jeśli w sypialni masz okna, których nie można całkowicie zaciemnić zasłonami lub roletami, rozważ zastosowanie osłon okiennych, takich jak żaluzje, okiennice lub folie.
 • Unikaj urządzeń elektronicznych w sypialni. Niebieskie światło emitowane z ekranów komputerów, telefonów i tabletów hamuje produkcję melatoniny. Przed snem wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne i unikaj korzystania z telefonu w łóżku.
 • Rozważ użycie maski na oczy. Maska na oczy może pomóc zablokować resztki światła, które mogą Cię przeszkadzać.
 • Zainwestuj w zaciemniające drzwi. Jeśli do Twojej sypialni dociera światło z korytarza lub sąsiednich pomieszczeń, rozważ montaż zaciemniających drzwi.

Zewnętrzne rolety: idealne rozwiązanie do zaciemniania sypialni

Zewnętrzne rolety stanowią kompleksowe rozwiązanie do zaciemniania sypialni i oferują szereg dodatkowych korzyści:

 • Zapewniają 100% zaciemnienie, nawet w przypadku bezpośredniego światła słonecznego.
 • Tłumią hałas z zewnątrz, zapewniając tym samym cichsze środowisko do snu.
 • Regulują temperaturę w pomieszczeniu, latem zapobiegając przegrzaniu, a zimą pomagając utrzymać ciepło.
 • Chronią okna przed czynnikami atmosferycznymi i wydłużają ich żywotność.
 • Zapewniają dodatkową ochronę przed włamaniem.

Zewnętrzne rolety są dostępne w szerokiej gamie kolorów i materiałów, więc z łatwością znajdziesz takie, które będą pasować do wystroju Twojego domu. Można je sterować ręcznie lub elektrycznie za pomocą przełącznika lub pilota.

Jeśli szukasz idealnego sposobu na zaciemnienie sypialni i zapewnienie sobie spokojnego i zdrowego snu, zewnętrzne rolety są doskonałym wyborem. Zainwestuj w wysokiej jakości rolety i ciesz się ich zaletami przez wiele lat.

Najczęściej kupowane z tym produktem:

Kateřina Brandejská
Przedstawiamy NOWOŚĆ - roletę tekstylną Larra

Rolety tekstylne są najbardziej popularnym systemem osłon okiennych. Nie tylko pełnią funkcją praktyczną, ale również zachwycają swoim wyglądem. Dlatego poszerzamy naszą ofertę o roletę tekstylną Larra, która dzięki swym zaokrąglonym kształtom stworzy przytulną atmosferę w każdym pomieszczeniu.

8 powodów, dla których warto wyposażyć pergolę w boczne rolety screenowe

Wreszcie prawdziwe lato - za nami już kilka gorących dni, a kolejne upalne dni odczujemy w nadchodzących dniach. W lecie często przebywamy w ogrodzie lub na tarasie. Miło jest posiedzieć z rodziną lub przyjaciółmi w cieniu, ale gdy słońce zaczyna mocno grzać lepiej schować się w cieniu. 

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe ? Część 2: Żaluzje zewnętrzne

Duże przeszklenia i okna francuskie to znak rozpoznawczy współczesnego budownictwa. Tendencja ta zwiększa również zapotrzebowanie na odpowiednie zacienienie tych obszarów, które zapobiegałoby przegrzewaniu w lecie i utracie ciepła w zimie. Te właśnie funkcje doskonale spełniają systemy osłonowe zewnętrzne.

Pergola Artosi – serce Twojego ogrodu

Zamierzasz spędzać więcej czasu w ogrodzie, ale nie masz wystarczająco dużo zacienionego miejsca, w którym możesz usiąść i odpocząć? A może lubisz słuchać bębnienia letnich kropel deszczu na sucho? W takim razie mamy dla Ciebie świetnego partnera, pergolę bioklimatyczną.