zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe ? Część 2: Żaluzje zewnętrzne

Duże przeszklenia i okna francuskie to znak rozpoznawczy współczesnego budownictwa. Tendencja ta zwiększa również zapotrzebowanie na odpowiednie zacienienie tych obszarów, które zapobiegałoby przegrzewaniu w lecie i utracie ciepła w zimie. Te właśnie funkcje doskonale spełniają systemy osłonowe zewnętrzne.

Systemy osłonowe to w dzisiejszych czasach standard, który w znacznym stopniu podnosi komfort w pomieszczeniach mieszkalnych. Wybór rodzaju systemów osłonowych zewnętrznych jest zalecany przez architektów już w trakcie projektowania lub budowy domu, ich montaż wymaga bowiem ingerencji w elewację budynku. Na tym etapie możemy zdecydować jak je zakomponujemy do fasady lub w jaki sposób będą podkreślać charakter domu.

Ponadto jesteśmy w stanie dostarczyć te produkty z systemami kontroli, które można kontrolować za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca na świecie. Bardzo przydatna jest równiez funkcja wakacyjna, dzięki której rolety samoczynnie podnoszą się rano i opuszczają wieczorem. Systemy osłonowe zewnętrzne podnoszą również bezpieczeństwo chroniąc przed włamaniem.

Mikro teoria energii

Ile energii słonecznej, w postaci ciepła, jest przepuszczane do pomieszczenia przez szybę o powierzchni 1 m2 w budynku umieszczonym od strony południowej? W naszym klimacie to około 800 - 1000 W na m2. Klasyczne duże okno ma powierzchnię około 6m2 czyli prawie 6kW ogrzewania, czyli tyle ile wynosi średnie zużycie w miesiącach zimowych. W zimie nam to nie przeszkadza, ale w lecie to już duży problem. Dlatego w letnich miesiącach ocenimy termiczną izolację, którą zapewnią nam systemy osłonowe zewnętrzne.

W dawnych czasach aby uchronić budynek przed utratą ciepła budowano szerokie mury z małymi oknami. Dziś jednak nie umiemy sobie wyobrazić mieszkania bez naturalnego światła a dzięki nowym rozwiązaniom możemy chronić duże przestrzenie okienne przed nadmiernym przegrzaniem. Ustawiając lamele żaluzji pod odpowiednim kątem, możemy odbijać promienie słoneczne i tym samym zabronić przenikaniu ciepła do wnętrza budynku.

Jakie są rodzaje żaluzji zewnętrznych?

Żaluzje są zazwyczaj rozdzielone do grup według rodzaju i kształtu lameli, najczęściej to kształt liter: C, Z lub S. Żaluzje zewnętrzne z lamelami w kształcie litery C - Cetta są produkowane w szerokościach lameli 50, 65 i 80. Lamele w kształcie Z - Zetta w szerokości 70 i 90, lamele w kształcie S - Setta w szerokości 65 i 90.

Żaluzje zewnętrzne Cetta EXT 50 to uniwersalny typ żaluzji zewnętrznych, które moga być również stosowane wewnątrz budynku. Lamele mają kształt litery C, bez zawiniętych brzegów, dlatego najczęściej są stosowane w pomieszczeniach, które nie są narażone na działanie silnego wiatru. Lamele mają szerokość 5 cm i prowadzenie boczne linkowe.

Lamele Cetta 65 mają szerokość 6,5 cm. Aluminiowe prowadnice boczne zapewniają stabilność nawet w trakcie silnego wiatru. Lamela Cetta 80 ma szerokość 8 cm a jej zwinięte brzegi zapewniają doskonałą wytrzymałość. Jest najczęściej stosowanym produktem w budownictwie jednorodzinnym.

 

 

Gdzie będą pasować żaluzje Zetta?

Żaluzje zewnętrzne Zetta 70 i 90 to najbardziej zaawansowany technologicznie rodzaj systemów osłonowych zewnętrznych. To najczęściej stosowany produkt w biurach i budynkach użyteczności publicznej, jednak może być stosowany również w budownictwie rodzinnym. Lamele mogą mieć szerokość 7 cm lub 9 cm. Lamele w kształcie litery Z, z gumą na całej jej długości, gwarantują doskonały efekt termoregulacyjny. W zamkniętym stanie lamele tworzą jednostajną płaszczyznę.

 

 

 

 

Setta dla maksymalnego komfortu

Żaluzje zewnętrzne Setta 65 i 90 dzięki swojej funkcjonalności i nowoczesnemu designu są liderem wśród żaluzji zewnętrznych. Tak samo jak żaluzje Zetta tworzą po zamknięciu bardzo szczelny pancerz. Lamele Setta 90 są stosowane do zacienienia większych powierzchni, ponieważ lamele stważają wrażenie większych.

 

Żaluzje na wieloletnie użytkowanie

Zaletą żaluzji zewnętrznych jest to, że ich czyszczenie nie jest skomplikowane i większość prac możemy wykonać samodzielnie, należy jednak pamiętać, aby czyścić żaluzje conajmniej 2 razy w roku. Szczególnie po sezonie grzewczym, aby usunąć resztki pyłu z komina oraz po sezonie letnim, aby usunąć zabrudzenia od owadów i inne zanieczyszczenia. Do czyszczenia można użyć węża ogrodowego lub urządzenia do czyszczenia parą.

Żaluzje należy całkowicie opuścić i zamknąć, spłukać je wodą a następnie wyczyścić miękką szmatką z dodatkiem delikatnego płynu do mycia. Na koniec spłukać je czystą wodą. W żadnym wypadku nie stosować agresywnych środków czyszczących.

Do technicznych przeglądów najlepiej zamówić fachowca

W przypadku problemów z żaluzjami takich jak nierówne wyciąganie, dziwne odgłosy przy zwiajniu czy awaria wyłączników krańcowych należy skontaktować się z dystrybutorem, który zamówi dla nas wizytę technika.


Petra




Dlaczego właśnie teraz zamówić markizę?

Lato zbliża się wielkimi krokami, temperatura na zewnątrz rośnie a słońce coraz mocniej grzeje. Jak schować się przed uporczywym upałem na balkonie lub tarasie?

Zewnętrzne systemy osłonowe i wiosenne porządki

Pod koniec zimy następuje okres regularnych wiosennych porządków, do których należy również sprzątanie ogrodu i najbliższego otoczenia domu. Dodatnia wiosenna temperatura i coraz dłuższe dni to idealny czas na mycie okien. Wiosenną pogodę dobrze jest również wykorzystać do czyszczenia zewnętrznych osłon okiennych. W dzisiejszym wpisie skupimy się na czyszczeniu zewnętrznych systemów osłonowych i moskitier.

Jak dokonać pomiaru skrzynki purenitowej do żaluzji zewnętrznych?

Skrzynki purenitowe to nie tylko najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o montaż żaluzji zewnętrznych, ale również jeden z najłatwiejszych produktów do pomiaru. I właśnie dlatego bardzo łatwo i bez obaw możesz zamówić je przez internet.

Bloki betonowe vs. konstrukcje aluminiowe dla paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu

Wybór odpowiedniej konstrukcji do instalacji paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu jest kluczowym czynnikiem podczas wykorzystywania energii słonecznej. Istnieją znaczące różnice między dwoma wspomnianymi typami konstrukcji - betonowymi blokami a konstrukcjami aluminiowymi. W tym artykule skupimy się na zaletach bloków betonowych.