zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Gdzie zastosować posuwne panele japońskie?

Znasz panele japońskie? Czy wiesz, że mogą być wykorzystane nie tylko do osłaniania okien? W poniższym blogu przedstawimy różnorodne zastosowanie paneli japońskich.

Czym są panele japońskie?

Panele japońskie składają się z wielotorowej szyny oraz kilku przesuwnych, tekstylnych pasów. Najczęściej stosowane są do zakrycia większych przeszkleń. Dzięki możliwości przesuwania poszczególnych paneli można w łatwy sposób zasłonić całą powierzchnię lub tylko jej część. 

Poszczególne panele wykonane są z wysokiej jakości tkanin. Możesz wybierać spośród wielu różnych rodzajów, od przeziernych-firankowych przez tkaniny zasłonowe, aż po do całkowicie zaciemniające. Gama kolorów i wzorów jest bardzo obszerna, dzięki czemu panele japońskie dają nam spore pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. 

Znajdujące się w naszej ofercie panele japońskie róznią się od siebie ilością torów (2, 3, 4, lub 5) w szynie panelowej. Rodzaj szyny wybieramy w zależności od tego, jak wielką powierzchnię chcemy zasłonić. Panele japońskie mogą być sterowane za pomocą sznurka lub drążka, a w przypadku więcej niż dwóch torów również elektrycznie – za pomocą pilota.

Ochrona przed słońcem? Nie tylko…

Panele japońskie to wspaniała opcja aranżacji okna, ale również świetny system podziału pomieszczeń, czy alternatywa do drzwi przesuwnych. Ze względu na wąską konstrukcję górnej szyny zajmują mało miejsca, dlatego mogą być stosowane praktycznie wszędzie.

 

Panele japońskie

Panele japońskie produkujeme według indywidualnych wymiarów. Mogą być zsuwane w prawą lub w lewą stronę, jak również na wzór kurtyny – na boki. Dzięki temu można dobrze wykorzystać przestrzeń pod nimi zasłaniając wybraną część pomieszczenia.

Panele japońskie

Oprócz podziału pomieszczeń, na przykład na część sypialną i dzienną, możesz również, za pomocą paneli japońskich zasłonić szatnię lub spiżarnię. Krótko mówiąc, z panelami japońskimi możesz popuścić wodze fantazji.

Chociaż nazwa paneli kojarzy nam się z Japonią to ten rodzaj osłon można znaleźć w wielu polskich domach. Japoński styl inspiruje wielu z nas, ponieważ bazuje na naturze. W aranżacji wnętrz wykorzystuje przede wszystkim światło i naturalne materiały.


Petra
Dlaczego właśnie teraz zamówić markizę?

Lato zbliża się wielkimi krokami, temperatura na zewnątrz rośnie a słońce coraz mocniej grzeje. Jak schować się przed uporczywym upałem na balkonie lub tarasie?

Jak wybrać odpowiednie rolety do okien?

Siedzisz w domu i zastanawiasz się, jakie zasłonięcie byłoby odpowiednie dla twojego domu? Spójrz na kilka porad w naszym przewodniku. Łatwiej zdecydujesz się na właściwy typ.

Jakie są sposoby sterowania systemami osłon zewnętrznych?

Zastanawiasz się nad zakupem osłon zewnętrznych, ale nie wiesz który rodzaj sterowania będzie ten najodpowiedniejszy? Sterowanie można podzielić na dwie podstawowe kategorie: ręczne i elektryczne - za pomocą napędu.

Jak wybrać odpowiednie plisy?

Jeżeli szukasz wszechstronnych osłon okiennych Twojej uwadze na pewno nie unikły plisy. Pasują doskonale prawie do wszystkich typów okien, oprócz tego można je montować do ogrodów zimowych czy do okien dachowych. Dodatkowym plusem jest szeroka skala kolorów i wzorów.