zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Jak czyścić markizę?

Chcesz mieć dobrze zacienione miejsce na werandzie lub tarasie, aby przyjemnie posiedzieć u śniadania lub kolacji, ale przeszkadza Ci nisko świecące słońce? A może po prostu chcesz uniknąć ostrych promieni słonecznych wpadających do wnętrza w ciągu dnia? Idealnym rozwiązaniem jest markiza. W niniejszym artykule dowiesz się jak dbać o markizę, aby służyła przez lata.

Co to jest markiza i jakie są jej rodzaje?

Markiza to osłona przeciwsłoneczna, która produkowana jest w kilku rodzajach – markiza w pełnej kasecie, w półkasecie, bez profilu nośnego lub z profilem nośnym. Różnica między tymi rodzajami polega na tym, w jakim stopniu chronione jest poszycie markizy w stanie złożonym. 

Jeżeli masz już markizę dowiedz się jak prawidłowo ją czyścić i konserwować, aby długo wyglądała jak nowa.

Jak czyścić markizę?

Markiza wymaga czyszczenia co najmniej dwa razy w roku. Poszycie oferowanych przez nas markiz jest wykonane ze specjanych tkanin z powłoką CLEANGUARD, która chroni przed zabrudzeniem oraz przed utratą koloru. Od czasu do czasu, aby markiza działała bez zarzutów należy jej poszycie czyścić okurzaczem nastawionym na najniższą moc, aby pozbyć się warstwy kurzu. Następnie wodą o maksymalnej temperaturze 30°C z dodatkiem łagodnego detergentu należy delikatnie umyć poszycie a następnie spłukać je wodą. Ważne jest, aby po dokończeniu pielęgnacji zostawić markizę w stanie rozłożonym, aż do całkowitego wyschniecia tkaniny. 

Na markizie mogą pojawić się tłuste plamy, szczególnie w przypadku starszych markiz. Takie zabrudzenia najlepiej jest czyścić szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną, ale przed jej zastosowaniem warto jednak sprawdzic w niewidocznym miejscu, czy nie odbarwi tkaniny. 

Czyszczenie konstrukcji nie zajmie Ci zbyt dużo czasu. Ramiona i plastikowe części markizy wystarczy umyć ciepłą wodą z płynem i wytrzeć do sucha. 

Markiza jest czysta i może dobrze spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

 


Petra




Bloki betonowe vs. konstrukcje aluminiowe dla paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu

Wybór odpowiedniej konstrukcji do instalacji paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu jest kluczowym czynnikiem podczas wykorzystywania energii słonecznej. Istnieją znaczące różnice między dwoma wspomnianymi typami konstrukcji - betonowymi blokami a konstrukcjami aluminiowymi. W tym artykule skupimy się na zaletach bloków betonowych.

Jak technika zaciemniająca pomaga oszczędzać koszty ogrzewania i chłodzenia?

W czasach rosnących cen energii szukamy sposobów na jak największe obniżenie kosztów ogrzewania i chłodzenia domów oraz biur. Jednym z efektywnych rozwiązań, które nie wymaga dużych inwestycji, jest odpowiednio dobrana technika zaciemniająca. Odpowiednie osłony nie tylko poprawiają komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, ale także zmniejszają zużycie energii potrzebnej do ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Przyjrzyjmy się, jakie rodzaje osłon są najskuteczniejsze i jak najlepiej je wykorzystywać przez cały rok.

 

 

Dlaczego warto wybrać markizy sterowane elektrycznie?

Większość klientów, chcących zaoszczędzić przy kupnie markiz tarasowych, wybiera sterowanie ręczne - korbowe. My jednak polecamy wydać trochę więcej pieniędzy i zainwestować do silnika elektrycznego. 

Pergola bioklimatyczna zrób to sam? Dzisiaj nie ma problemu

Dla większości pergola jest symbolem miejsca do wypoczynku w ogrodzie lub na tarasie. A kiedy myślisz o pergoli w swoim domu, czy myślisz, że montażem musi zająć się tylko wyspecjalizowana firma? Tak, jest to również opcja dla tych, którzy nie mają czasu lub nie zadowalają się pracą ręczną. Jest druga opcja dla majsterkowiczów i entuzjastów majsterkowania - możesz nawet samodzielnie zamówić i zainstalować bioklimatyczną aluminiową pergolę. Przyjdź i zobacz jak krok po kroku powstaje pergola.