zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Jak wybrać technikę cieniowania? 2. część

Decyzja, czy wybrać osłony wewnętrzne czy osłony zewnętrzne, zależy od naszych potrzeb i wymagań dotyczących zacienienia. Technika zacienienia wnętrza jest eleganckim i przede wszystkim funkcjonalnym elementem wnętrza.

Dla wszystkich rodzajów zacienienia wnętrza montaż jest dość prosty, a koszty zakupu są korzystne. Z tego powodu technika zacienienia wnętrza jest popularnym wyborem wielu domów. Przejdźmy teraz do podsumowania podstawowych cech i korzyści poszczególnych rodzajów zacienienia wnętrza.

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome są ogólnie najtańszym i najczęściej stosowanym rodzajem zacienienia. Ich zaletą jest możliwość regulacji ilości światła słonecznego poprzez nachylenie lameli. Dzięki aluminium, z którego są wykonane, żaluzje nie tracą koloru i kształtu, dlatego sprawdzają się również w wilgotnych pomieszczeniach, gdzie inne rodzaje zacienienia mogą nie być odpowiednie. Są odpowiednim wyborem do zacieniania mniejszych powierzchni.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe

W porównaniu do żaluzji poziomych, żaluzje pionowe są odpowiednim wyborem do zacieniania dużych powierzchni okiennych. Podobnie jak w przypadku żaluzji poziomych, lamelki można nachylać, regulując tym samym ilość przechodzącego światła. Dodatkowo można wybierać spośród materiałów o różnej przepuszczalności światła, od przezroczystych po całkowicie zaciemniające.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe nie są tylko powszechnie stosowanym rodzajem zacienienia, ale również doskonale sprawdzają się jako dekoracyjny element wnętrza. Dzięki szerokiej gamie tkanin można je świetnie zestawić z innymi dodatkami i meblami. Zaletą rolet materiałowych jest możliwość wyboru tkaniny o różnej przepuszczalności światła, ale wadą jest brak możliwości regulacji intensywności zacienienia. Tkaniny, z których są wykonane rolety, łatwo się utrzymuje i zazwyczaj są odpowiednie także dla alergików.

Panele japońskie

Panele japońskie

Panele japońskie są dekoracyjnym elementem wnętrza i nadają się przede wszystkim do zacieniania większych powierzchni szklanych, niezależnie od liczby okien czy skrzydeł. Mogą być również używane do podziału przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. Ich niezaprzeczalną zaletą jest elegancki wygląd, duża liczba tkanin i możliwość sterowania elektrycznego.

Plisy

Plisy

Plisy to złożona z tkaniny żaluzja, która zapewnia zacienienie pomieszczenia i dodaje mu unikalnego wyglądu. Jest doskonałym wyborem zarówno do małych okien, jak i większych okien francuskich czy oranżerii. Niezaprzeczalną zaletą jest również możliwość instalacji bez wiercenia i możliwość ręcznego prania.


Petra
Najpopularniejsze rodzaje zaciemnień wnętrz

W dzisiejszych czasach zaciemnienie wnętrz jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domów i biur. Pomagają zachować prywatność i chronią przed światłem słonecznym i upałem, jednocześnie dodając wnętrzu stylu i elegancji. Najpopularniejsze rodzaje żaluzji to żaluzje poziome, żaluzje pionowe i rolety materiałowe.

Zewnętrzne systemy osłonowe i wiosenne porządki

Pod koniec zimy następuje okres regularnych wiosennych porządków, do których należy również sprzątanie ogrodu i najbliższego otoczenia domu. Dodatnia wiosenna temperatura i coraz dłuższe dni to idealny czas na mycie okien. Wiosenną pogodę dobrze jest również wykorzystać do czyszczenia zewnętrznych osłon okiennych. W dzisiejszym wpisie skupimy się na czyszczeniu zewnętrznych systemów osłonowych i moskitier.

Jakie są sposoby sterowania systemami osłon zewnętrznych?

Zastanawiasz się nad zakupem osłon zewnętrznych, ale nie wiesz który rodzaj sterowania będzie ten najodpowiedniejszy? Sterowanie można podzielić na dwie podstawowe kategorie: ręczne i elektryczne - za pomocą napędu.

Jak wybrać odpowiednie plisy?

Jeżeli szukasz wszechstronnych osłon okiennych Twojej uwadze na pewno nie unikły plisy. Pasują doskonale prawie do wszystkich typów okien, oprócz tego można je montować do ogrodów zimowych czy do okien dachowych. Dodatkowym plusem jest szeroka skala kolorów i wzorów.