zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Najczęstsze wady żaluzji poziomych: Jak możesz je naprawić samodzielnie?

Przypadkowo zerwałeś łańcuszek przy rolecie, zerwałeś nylonowy kabel lub w inny sposób uszkodziłeś już zamontowaną roletę? Nie zwieszaj głowy, to nic, czego nie można rozwiązać. A dzięki naszym częściom zamiennym i podręcznikom napraw możesz to zrobić nawet sam.

naprawa żaluzji poziomych

Naprawa rolet w domu

Żaluzje wewnętrzne poziome najczęściej ulegają zniszczeniu w wyniku niewłaściwego obchodzenia się, nieostrożnej zabawy dzieci, ale także starzenia się rolet. Jeśli materiał jest wystawiony na działanie promieniowania UV przez długi czas, niektóre elementy stają się kruche i łatwo ulegają uszkodzeniu. Jednak w większości przypadków są to proste naprawy, które możesz wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zamówić część zamienną i wymienić ją zgodnie z instrukcją.

Demontaż żaluzji

Pierwszym krokiem w naprawie obu tych problemów jest demontaż żaluzji z okna. Wyjmij kołki napinające prowadnicę z listwy mocującej. Usuń boczne nakładki górnego profilu. Podnieś żaluzje rękami złożonymi i trzymaj je przy górnym profilu. Odkręć śruby mocujące żaluzję do ramy okna. Połóż żaluzję w taki sposób, aby listwy nie rozsunęły się podczas naprawy. Możesz użyć także sznurka, aby przytrzymać listwy razem.

Wymiana zerwanego łańcuszka sterującego

Wyciągnij podstawową płytę z górnego profilu. Wyjmij z płyty profilu koło zębate i wyciągnij łańcuszek. Umieść koło zębate z powrotem i nasuń na nie nowy łańcuszek. Połącz łańcuszek za pomocą złączki, która powinna być na zewnętrznej stronie. Teraz pozostaje tylko zamontować żaluzję z powrotem i sprawdzić jej działanie. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz zamontować żaluzję z powrotem na ramie okna.

Pęknięte prowadzenie z nylonu

Prowadzenie z nylonu ma za zadanie utrzymywać listwy w odpowiedniej odległości od szyby podczas manipulacji oknem (otwieranie, zamykanie, uchylenie). Jeśli pęknie, żaluzja swobodnie odchyla się od okna lub stuka o nie przy przeciągu. Jednak wymiana tej części jest tak samo prosta jak wymiana łańcuszka i zajmie tylko kilka minut.

Ponownie, pierwszym krokiem jest demontaż żaluzji z okna. Dokładnie przyjrzyj się, jak struna jest prowadzona w podstawowej płycie i profilu. Struna nylonowa jest zabezpieczona za pomocą włożonego plastikowego kołka napinającego. Odbezpiecz pękniętą strunę i wyciągnij ją.

Zacznij przewlekać nową strunę prowadząc ją przez dolny profil, stopniowo przechodząc przez każdą listwę i plastikową podstawową płytę zgodnie z pierwotnym przebiegiem. Na dół struny nasuń kołek napinający.

jak naprawić żaluzje poziome

Zamocuj żaluzję za pomocą śrub z powrotem na ramie okna. Wsuń koniec struny do pierwotnego otworu w dolnej listwie mocującej i umieść kołek napinający. Trzymając kołek w otworze, naciągnij strunę nylonową, ciągnąc wystający koniec struny z podstawowej płyty w górnym profilu i zabezpiecz ją plastikowym kołkiem. Obcięć pozostałą część struny na około 10 cm i wsuń ją do profilu. Załóż boczne nakładki i gotowe!

Jeśli masz problemy z innym uszkodzeniem, takim jak krzywy ruch żaluzji lub niewłaściwe pochylenie listew, sprawdź instrukcję naprawy w artykule na ten temat.

Na naprawę typowych usterek nie musisz dzwonić po fachowców, dzięki instrukcji poradzisz sobie samodzielnie. A dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze!

Najczęściej kupowane z tym produktem:

Sandra
Pergola bioklimatyczna zrób to sam? Dzisiaj nie ma problemu

Dla większości pergola jest symbolem miejsca do wypoczynku w ogrodzie lub na tarasie. A kiedy myślisz o pergoli w swoim domu, czy myślisz, że montażem musi zająć się tylko wyspecjalizowana firma? Tak, jest to również opcja dla tych, którzy nie mają czasu lub nie zadowalają się pracą ręczną. Jest druga opcja dla majsterkowiczów i entuzjastów majsterkowania - możesz nawet samodzielnie zamówić i zainstalować bioklimatyczną aluminiową pergolę. Przyjdź i zobacz jak krok po kroku powstaje pergola.

Jak zacienić poddasze?

Poddasze ma swój niezaprzeczalny urok i atmosferę, które zachęcają do zagospodarowania jego przestrzeni na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Planując adaptację poddasza, należy wziąć pod uwagę nietypową przestrzeń, skosy i zakamarki. Osłony okienne do okien dachowych są nie tylko koniecznością, ale także pięknym dodatkiem, który współgra z wystrojem całego pomieszczenia. 

8 powodów, dla których warto wyposażyć pergolę w boczne rolety screenowe

Wreszcie prawdziwe lato - za nami już kilka gorących dni, a kolejne upalne dni odczujemy w nadchodzących dniach. W lecie często przebywamy w ogrodzie lub na tarasie. Miło jest posiedzieć z rodziną lub przyjaciółmi w cieniu, ale gdy słońce zaczyna mocno grzać lepiej schować się w cieniu. 

Jak czyścić markizę tarasową?

Nowoczesne markizy tarasowe nie wymagają specjalnej konserwacji. Markiza tarasowa składa się z kilku części. Lekkiej aluminiowej konstrukcji, poszycia (tkaniny) i napędu lub korby.