zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Najczęstsze wady żaluzji poziomych: Jak możesz je naprawić samodzielnie?

Przypadkowo zerwałeś łańcuszek przy rolecie, zerwałeś nylonowy kabel lub w inny sposób uszkodziłeś już zamontowaną roletę? Nie zwieszaj głowy, to nic, czego nie można rozwiązać. A dzięki naszym częściom zamiennym i podręcznikom napraw możesz to zrobić nawet sam.

naprawa żaluzji poziomych

Naprawa rolet w domu

Żaluzje wewnętrzne poziome najczęściej ulegają zniszczeniu w wyniku niewłaściwego obchodzenia się, nieostrożnej zabawy dzieci, ale także starzenia się rolet. Jeśli materiał jest wystawiony na działanie promieniowania UV przez długi czas, niektóre elementy stają się kruche i łatwo ulegają uszkodzeniu. Jednak w większości przypadków są to proste naprawy, które możesz wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zamówić część zamienną i wymienić ją zgodnie z instrukcją.

Demontaż żaluzji

Pierwszym krokiem w naprawie obu tych problemów jest demontaż żaluzji z okna. Wyjmij kołki napinające prowadnicę z listwy mocującej. Usuń boczne nakładki górnego profilu. Podnieś żaluzje rękami złożonymi i trzymaj je przy górnym profilu. Odkręć śruby mocujące żaluzję do ramy okna. Połóż żaluzję w taki sposób, aby listwy nie rozsunęły się podczas naprawy. Możesz użyć także sznurka, aby przytrzymać listwy razem.

Wymiana zerwanego łańcuszka sterującego

Wyciągnij podstawową płytę z górnego profilu. Wyjmij z płyty profilu koło zębate i wyciągnij łańcuszek. Umieść koło zębate z powrotem i nasuń na nie nowy łańcuszek. Połącz łańcuszek za pomocą złączki, która powinna być na zewnętrznej stronie. Teraz pozostaje tylko zamontować żaluzję z powrotem i sprawdzić jej działanie. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz zamontować żaluzję z powrotem na ramie okna.

Pęknięte prowadzenie z nylonu

Prowadzenie z nylonu ma za zadanie utrzymywać listwy w odpowiedniej odległości od szyby podczas manipulacji oknem (otwieranie, zamykanie, uchylenie). Jeśli pęknie, żaluzja swobodnie odchyla się od okna lub stuka o nie przy przeciągu. Jednak wymiana tej części jest tak samo prosta jak wymiana łańcuszka i zajmie tylko kilka minut.

Ponownie, pierwszym krokiem jest demontaż żaluzji z okna. Dokładnie przyjrzyj się, jak struna jest prowadzona w podstawowej płycie i profilu. Struna nylonowa jest zabezpieczona za pomocą włożonego plastikowego kołka napinającego. Odbezpiecz pękniętą strunę i wyciągnij ją.

Zacznij przewlekać nową strunę prowadząc ją przez dolny profil, stopniowo przechodząc przez każdą listwę i plastikową podstawową płytę zgodnie z pierwotnym przebiegiem. Na dół struny nasuń kołek napinający.

jak naprawić żaluzje poziome

Zamocuj żaluzję za pomocą śrub z powrotem na ramie okna. Wsuń koniec struny do pierwotnego otworu w dolnej listwie mocującej i umieść kołek napinający. Trzymając kołek w otworze, naciągnij strunę nylonową, ciągnąc wystający koniec struny z podstawowej płyty w górnym profilu i zabezpiecz ją plastikowym kołkiem. Obcięć pozostałą część struny na około 10 cm i wsuń ją do profilu. Załóż boczne nakładki i gotowe!

Jeśli masz problemy z innym uszkodzeniem, takim jak krzywy ruch żaluzji lub niewłaściwe pochylenie listew, sprawdź instrukcję naprawy w artykule na ten temat.

Na naprawę typowych usterek nie musisz dzwonić po fachowców, dzięki instrukcji poradzisz sobie samodzielnie. A dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze!

Najczęściej kupowane z tym produktem:

Sandra
Jakie zadaszenie pergoli warto wybrać?

W tym artykule nie będziemy zajmować się wyborem rodzaju, ale skupimy się bezpośrednio na pergolach aluminiowych. Możliwości wyboru dachu dla nich jest więcej, więc przyjrzyjmy się temu.

Oryginalne osłony okienne - rolety dzień i noc

W ostatnich latach szczególnie modne stały się rolety duo, zwane również dzień i noc lub zebra. Czym różnią się od klasycznych rolet?

 

 

Badania przesiewowe dla domków letniskowych

Wielu z nas spędza już weekendy lub inne wolne dni w domku lub domku letniskowym. Zbliża się zapewne bardzo ciepłe lato, w związku z czym czas porozmawiać o możliwościach zacienienia naszych drugich domów.

Jak wybrać odpowiednią tkaninę do osłon okiennych?

Pierwszą decyzją, jaką przyjdzie nam podjąć jest wybór odpowiedniej tkaniny, z której będą wykonane nasze osłony okienne. Chcesz, aby blokowały dostępu promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia? A może chcesz przez nie widzieć na zewnątrz?