zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Najczęstsze wady żaluzji poziomych: Jak możesz je naprawić samodzielnie?

Przypadkowo zerwałeś łańcuszek przy rolecie, zerwałeś nylonowy kabel lub w inny sposób uszkodziłeś już zamontowaną roletę? Nie zwieszaj głowy, to nic, czego nie można rozwiązać. A dzięki naszym częściom zamiennym i podręcznikom napraw możesz to zrobić nawet sam.

naprawa żaluzji poziomych

Naprawa rolet w domu

Żaluzje wewnętrzne poziome najczęściej ulegają zniszczeniu w wyniku niewłaściwego obchodzenia się, nieostrożnej zabawy dzieci, ale także starzenia się rolet. Jeśli materiał jest wystawiony na działanie promieniowania UV przez długi czas, niektóre elementy stają się kruche i łatwo ulegają uszkodzeniu. Jednak w większości przypadków są to proste naprawy, które możesz wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zamówić część zamienną i wymienić ją zgodnie z instrukcją.

Demontaż żaluzji

Pierwszym krokiem w naprawie obu tych problemów jest demontaż żaluzji z okna. Wyjmij kołki napinające prowadnicę z listwy mocującej. Usuń boczne nakładki górnego profilu. Podnieś żaluzje rękami złożonymi i trzymaj je przy górnym profilu. Odkręć śruby mocujące żaluzję do ramy okna. Połóż żaluzję w taki sposób, aby listwy nie rozsunęły się podczas naprawy. Możesz użyć także sznurka, aby przytrzymać listwy razem.

Wymiana zerwanego łańcuszka sterującego

Wyciągnij podstawową płytę z górnego profilu. Wyjmij z płyty profilu koło zębate i wyciągnij łańcuszek. Umieść koło zębate z powrotem i nasuń na nie nowy łańcuszek. Połącz łańcuszek za pomocą złączki, która powinna być na zewnętrznej stronie. Teraz pozostaje tylko zamontować żaluzję z powrotem i sprawdzić jej działanie. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz zamontować żaluzję z powrotem na ramie okna.

Pęknięte prowadzenie z nylonu

Prowadzenie z nylonu ma za zadanie utrzymywać listwy w odpowiedniej odległości od szyby podczas manipulacji oknem (otwieranie, zamykanie, uchylenie). Jeśli pęknie, żaluzja swobodnie odchyla się od okna lub stuka o nie przy przeciągu. Jednak wymiana tej części jest tak samo prosta jak wymiana łańcuszka i zajmie tylko kilka minut.

Ponownie, pierwszym krokiem jest demontaż żaluzji z okna. Dokładnie przyjrzyj się, jak struna jest prowadzona w podstawowej płycie i profilu. Struna nylonowa jest zabezpieczona za pomocą włożonego plastikowego kołka napinającego. Odbezpiecz pękniętą strunę i wyciągnij ją.

Zacznij przewlekać nową strunę prowadząc ją przez dolny profil, stopniowo przechodząc przez każdą listwę i plastikową podstawową płytę zgodnie z pierwotnym przebiegiem. Na dół struny nasuń kołek napinający.

jak naprawić żaluzje poziome

Zamocuj żaluzję za pomocą śrub z powrotem na ramie okna. Wsuń koniec struny do pierwotnego otworu w dolnej listwie mocującej i umieść kołek napinający. Trzymając kołek w otworze, naciągnij strunę nylonową, ciągnąc wystający koniec struny z podstawowej płyty w górnym profilu i zabezpiecz ją plastikowym kołkiem. Obcięć pozostałą część struny na około 10 cm i wsuń ją do profilu. Załóż boczne nakładki i gotowe!

Jeśli masz problemy z innym uszkodzeniem, takim jak krzywy ruch żaluzji lub niewłaściwe pochylenie listew, sprawdź instrukcję naprawy w artykule na ten temat.

Na naprawę typowych usterek nie musisz dzwonić po fachowców, dzięki instrukcji poradzisz sobie samodzielnie. A dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze!

Najczęściej kupowane z tym produktem:

Sandra
Rolety, żaluzje czy klimatyzacja?

W upalne dni jesteśmy często zmęczeni, pocimy się, ciężko się nam oddycha, a to wszystko ma wpływ na nasze samopoczucie. Z przegrzanych pomieszczeń uciekamy nad wodę, do cienia pod pergolę do ogródka lub szukamy ochłody na basenie. Aby uniknąć przegrzewania pomieszczeń możemy nasz dom czy mieszkanie wyposażyć w klimatyzację lub zainstalować zewnętrzne osłony okienne.

Rolety DUO i ich zalety

Tekstylne rolety DUO to nie tylko praktyczne osłony okienne, ale również bardzo efektowny sposób dekoracji wnętrz, który nada Twojemu domu wyjątkowego charakteru.

Jak dokonać pomiaru skrzynki purenitowej do żaluzji zewnętrznych?

Skrzynki purenitowe to nie tylko najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o montaż żaluzji zewnętrznych, ale również jeden z najłatwiejszych produktów do pomiaru. I właśnie dlatego bardzo łatwo i bez obaw możesz zamówić je przez internet.

Dlaczego rolety materiałowe nie nadają się na pergolę?

Piękne słoneczne dni są w pełnym rozkwicie, a nas ciągnie do siedzenia w ogrodzie i cieszenia się przyjemnymi chwilami. Kochamy słońce, ale po spędzeniu całego dnia na słońcu zaczynamy myśleć o tym, jak zacienić zabudowę w ogrodzie w postaci pergoli.