zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Najpopularniejsze rodzaje zaciemnień wnętrz

W dzisiejszych czasach zasłony wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domów i biur. Pomagają utrzymać prywatność oraz chronią przed słońcem i upałem, jednocześnie dodając wnętrzu stylu i elegancji. Do najpopularniejszych rodzajów zasłon należą żaluzje poziome, żaluzje pionowe i rolety materiałowe.

Klasyczne i niezawodne - żaluzje aluminiowe

Żaluzje poziome są jednym z najbardziej popularnych rodzajów zasłon wewnętrznych. Są dostępne w różnych rozmiarach, materiałach i kolorach, dzięki czemu łatwo znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego pomieszczenia.

żaluzje aluminiowe

Żaluzje poziome są również łatwe do obsługi i można nimi łatwo regulować światło i wyciągać za pomocą linki lub łańcuszka. Są bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości (za pomocą wilgotnej szmatki z wodą i mydłem).

Zaciemniające czy tylko przyciemniające rolety materiałowe?

Rolety materiałowe są kolejnym popularnym rodzajem zasłon wewnętrznych. Są wykonane z różnych materiałów, w tym płótna, bawełny i poliestru, i dostępne w wielu kolorach i wzorach. Rolety materiałowe służą głównie do zaciemniania lub przyciemniania pomieszczeń, ale także częściowo pomagają w regulacji światła słonecznego i ciepła. Są łatwe do obsługi za pomocą łańcuszków.

rolety materiałowe

Zasłony dla dużych okien - żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe są kolejnym popularnym rodzajem zasłon wewnętrznych, nie tylko w biurach i przestrzeniach handlowych. Są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach. Żaluzje pionowe są doskonałym rozwiązaniem dla dużych szerokich okien oraz dla okien i wejść sięgających od podłogi do sufitu.

żaluzje pionowe

Podobnie jak żaluzje poziome, są łatwe do obsługi za pomocą linki lub pilota.

Jak wybrać rodzaj i kolor zasłon?

Wybór odpowiedniego rodzaju i koloru zasłon wewnętrznych nie zawsze jest łatwy. Najpierw zastanów się, jaką funkcję mają spełniać - chronić przed promieniami słonecznymi, zapewnić prywatność, izolować od ciepła i hałasu? Następnie należy wziąć pod uwagę położenie okna i jego rozmiar.

Dla dużych okien idealne będą żaluzje pionowe, podczas gdy dla mniejszych okien mogą być odpowiednie żaluzje poziome lub rolety materiałowe. Zastanów się również nad materiałem, z którego zasłony będą wykonane - aluminium, drewno, plastik czy tkanina. Każdy materiał ma swoje cechy i zalety, dlatego ważne jest wybranie najbardziej odpowiedniego dla danego pomieszczenia i potrzeb.

Jak wybrać rodzaj i kolor zasłon?

Przemyśl również elementy estetyczne, takie jak kolory i wzory, i dopasuj zasłony do istniejącego mebli i dekoracji w pomieszczeniu. Jeśli pomieszczenie jest urządzone w neutralnych kolorach, możesz dodać kontrastowe kolory zasłon. Z drugiej strony, jeśli pomieszczenie jest już wyraziste, lepiej będzie wybrać zasłony w jednym z kolorów z istniejątej palety wewnętrza. Możesz również sięgnąć po bardziej trendy kolory i dekoracje, ale pamiętaj, że trendy mogą się szybko zmieniać, a zasłony będą wisieć na oknach przez wiele lat.


Petra
Czy rolety zewnętrzne podnoszą standard bezpieczeństwa budynku?

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Dają poczucie bezpieczeństwa, chronią przed utratą ciepła a tym samym pozwalają oszczedzić energię elektryczną. Dodatkowo tworzą doskonałą izolację akustyczną.

Rolety, żaluzje czy klimatyzacja?

W upalne dni jesteśmy często zmęczeni, pocimy się, ciężko się nam oddycha, a to wszystko ma wpływ na nasze samopoczucie. Z przegrzanych pomieszczeń uciekamy nad wodę, do cienia pod pergolę do ogródka lub szukamy ochłody na basenie. Aby uniknąć przegrzewania pomieszczeń możemy nasz dom czy mieszkanie wyposażyć w klimatyzację lub zainstalować zewnętrzne osłony okienne.

Jak wybrać technikę cieniowania? 2. część

To, czy zdecydujemy się na technologię zacienienia wewnętrznego, czy zewnętrznego, zależy od naszych potrzeb i wymagań, jakie stawiamy zacienieniu. Technologia zaciemniania wnętrz to elegancki i przede wszystkim funkcjonalny dodatek do wnętrza.

Zamów pergolę ARTOSI a dostaniesz do niej roletę screenową gratis

Mega okazja. Wystartowaliśmy z super promocją na bioklimatyczne pergole. Wyobraź sobie, że siedzisz pod pergolą z ruchomym dachem, wykonanym z obrotowych lameli, czytasz książkę lub po prostu miło spędzasz czas z rodziną. A kiedy zacznie zachodzić słońce, jednym dotknięciem przycisku możesz opuścić boczne rolety screenowe i cieszyć się wieczornym relaksem. A teraz wyobraź sobie, że dostaniesz od nas 1 +1 roletę screenową GRATIS.