zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Obniż koszty energii elektrycznej w domu

Cena energii elektrycznej gwałtownie wzrosła, sytuacja jest niepewna, a wiele firm balansuje na granicy opłacalności. Domowe rachunki za prąd nagle znacznie przekraczają budżet rodzinny. Brzmi to trochę jak scenariusz horroru, prawda? Przyjrzyjmy się zatem, jak przetrwać wzrost cen energii elektrycznej.

Oczywiście istnieją pewne urządzenia i procesy w gospodarstwach domowych, w przypadku których nie można zatrzymać ani ograniczyć zużycia energii elektrycznej. Chcemy i potrzebujemy myć się ciepłą wodą, gotować, przechowywać żywność w lodówce, robić pranie i wiele innych rzeczy. Można jednak uniknąć niepotrzebnego marnowania energii, która jest zużywana na ogrzewanie domu w zimie, a w miesiącach letnich na klimatyzację lub wentylację.

Budujesz? Myśl przyszłościowo

Jeśli jesteś dopiero na etapie budowy, możesz wybrać materiały budowlane wysokiej jakości, aby zapewnić sobie bardziej ekonomiczne życie w przyszłości. Jeśli mieszkasz już w wykończonym domu i nie planujesz np. ocieplania domu, możliwości są bardziej ograniczone - ale nadal istnieją.

Najpierw przyjrzyjmy się samej budowie. Najsłabszym punktem w domu jest zazwyczaj nadproże okienne. Jest to obszar, w którym występuje najwięcej mostków termicznych. Gdy na zewnątrz jest chłodniej, nadproże zamarza, co powoduje wychłodzenie ściany od wewnątrz. W lecie jest tak samo, tylko wnętrze nie jest chłodniejsze, lecz przegrzewa się. Oprócz zmiany temperatury, ryzykowne są również miejsca w których kondensuje się woda. Powoduje to zawilgocenie murów, uszkodzenia izolacji i elewacji oraz groźne dla zdrowia pleśnie.

Izolacja obszarów krytycznych za pomocą skrzynek purenitowych

Najlepszym rozwiązaniem jest dobra izolacja w tych krytycznych punktach. Na przykład, purenit jest doskonałym izolatorem. Ponieważ mówimy o przestrzeni wokół okien, a zwłaszcza nad nimi, warto połączyć dobre z pożytecznym i wyposażyć skrzynki purenitowe w żaluzje zewnętrzne. W naszej ofercie posiadamy właśnie taki produkt - żaluzje zewnętrzne z PurBoxami. Jest to rodzaj żaluzji zewnętrznych, które są stosowane przy montażu podtynkowym i stanowią jedną z najbardziej izolacyjnych opcji.

Skrzynka górna i boczne ościeże są wykonane z purenitu i izolacji PIR, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Po zamontowaniu skrzynki mocujemy ocieplenie, warstwę zbrojącą i tynk elewacyjny Instalując PurBox, nie opóźniają się prace budowlane. I w ten sposób zostaje rozwiązany skomplikowany proces wykonywania "skrzynek" i izolowania nadproży.

Żaluzje zewnętrzne do PurBoxów

Następnie wystarczy przymocować żaluzje do przygotowanych skrzynek i gotowe. Udowodniono, że dzięki żaluzjom zewnętrznym temperatura w pomieszczeniach, od strony południowej, obniża się w letnich miesiącach nawet o 8°C.

Więcej o izolacji termicznej żaluzji zewnętrznych można dowiedzieć się z raportu termicznego (zaczerpniętego z Isotra.cz). W raporcie znajdziemy np. potwierdzoną informację, że żaluzje zewnętrzne z ponad 71% skutecznością zapobiegają przenikaniu ciepła do wnętrza. A to już wartość, która mocno wpłynie na temperaturę w domu w miesiącach letnich, a także w miesiącach zimowych.

Już mieszkasz? Nie zwieszaj głowy

Rozwiązań montażu żaluzji, które można zaproponować w trakcie budowy domu, jest zdecydowanie więcej. Ale nawet jeśli mieszkasz już w gotowym domu i nie możesz zmienić fasady, okien itp., możesz skorzystać z zalet żaluzji zewnętrznych, które można zamontować dodatkowo.

Są to żaluzje zewnętrzne z widocznymi skrzynkami. Żaluzje montuje się w przestrzeni nad oknem, lamele poruszają się w prowadnicach bocznych, a górną część przykrywa się blachą osłonową.

Żaluzje zewnętrzne z widocznymi skrzynkami pomogą obniżyć temperaturę w pomieszczeniu w miesiącach letnich, a w miesiącach zimowych stworzą dodatkową warstwę pośrednią, która zapobiegnie ogromnym stratom ciepła. Będzie można nastawić w domu niższą temperaturę ogrzewania (klimatyzacji) i nadal czuć się komfortowo. 

Rolety zewnętrzne zapewniające pełne zaciemnienie

Jeśli żaluzje zewnętrzne nie są dla Ciebie odpowiednim produktem możesz zdecydować się na rolety zewnętrzne. Są mniej stosowane w porównaniu do żaluzji zewnętrznych, ale to z pewnością nie umniejsza ich jakości i funkcjonalności. Pierwszą istotną zaletą jest możliwość pełnego zaciemnienia pomieszczeń. Poszczególne lamele skladają się do siebie, tworząc zamkniętą powierzchnię, dzięki czemu można całkowicie odciąć dopływ promieni słonecznych. Rolety są więc szczególnie przydatne w domach, gdzie potrzebna jest całkowita ciemność, nawet w południe. 

Venkovní rolety na rodinném domě

Poprzez lekkie podniesienie listew, pomiędzy nimi pojawiają się małe otwory, przez które można wpuścić do wnętrza choć trochę światła dla lepszej orientacji. Rolety zewnętrzne stanowią również doskonałą izolację akustyczną.

Lamely venkovní rolety

Pod względem termicznym spuszczone rolety są tak samo skuteczne, jak żaluzje opisane powyżej. Zasłaniają one szklaną powierzchnię okien i zapobiegają przegrzewaniu, a zimą - ucieczce ciepła.

Rolety screenowe - zewnętrzne tkaninowe osłony okienne

To, w jakim stopniu rolety screenowe będą przepuszczać ciepło i światło, zależy przede wszystkim od rodzaju wybranej tkaniny. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa perforacja tkaniny (= dziurki), tym więcej ciepła i światła tkanina będzie przepuszczać. Bardziej odpowiednie do izolacji termicznej i zaciemnienia są tkaniny blackout.

Kancelář se screenovou roletou

Tkanina techniczna rolet screenowych ma zdolność do odbijania lub pochłaniania prawie całego bezpośredniego i rozproszonego promieniowania słonecznego. Dzięki perforacjom tylko niewielki procent światła jest wpuszczany do wnętrza. Nie ma to praktycznie żadnego wpływu na wzrost temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Výhodou jsou screenové rolety i v zimních měsících, kdy nám jde o zamezení úniku tepla z domova. Právě roleta spolu se vzduchovou mezerou mezi ní a skelnou plochou okna mu dokáže zabraňovat. Pokud je vhodně zvolena nízkoemisní látka, pak roleta absorbuje jen asi 15 % tepla z teplejšího zasklení a zbytek odráží zpět do okna. Jinými slovy - okno s izolačním dvojsklem zlepší roleta na úroveň trojskla. Rolety screenowe to także zaleta w miesiącach zimowych, kiedy chcemy zapobiec ucieczce ciepła z domu. Przestrzeń powstała pomiędzy roletą a szklaną powierzchnią okna może temu zapobiec. Jeśli odpowiednio dobierzemy tkaninę niskoemisyjną, to roleta będzie pochłaniać tylko około 15% ciepła z cieplejszej szyby, a resztę odbijać z powrotem do okna. Innymi słowy - okno z podwójną szybą i roletą screenową podniesie go do poziomu okna z potrójną szybą.


Petra
Pergola bioklimatyczna - nowość w twoim ogrodzie

Czy spędzasz dużo czasu w ogrodzie lub na tarasie? Lubisz posiedzieć na zewnątrz z rodziną lub przyjaciółmi, ale nie zawsze jest to możliwe ze względu na pogodę? Pergola bioklimatyczna jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jakie są jej zalety?

Jak czyścić markizę?

Chcesz mieć dobrze zacienione miejsce na werandzie lub tarasie, aby przyjemnie posiedzieć u śniadania lub kolacji, ale przeszkadza Ci nisko świecące słońce? A może po prostu chcesz uniknąć ostrych promieni słonecznych wpadających do wnętrza w ciągu dnia? Idealnym rozwiązaniem jest markiza. W niniejszym artykule dowiesz się jak dbać o markizę, aby służyła przez lata

 

 

TOP 5 Zalet żaluzji zewnętrznych

Żaluzje zewnętrzne zwane również fasadowymi to bardzo praktyczny i elegancki element, który poprawia zewnętrzny wygląd budynku. Oprócz tego że doskonale regulują ilość światła wpadającego do budynku mają wiele innych zalet dzięki którym, zdobywają coraz większą popularność na naszym rynku. Jakie mają zalety?

Rolety DUO i ich zalety

Tekstylne rolety DUO to nie tylko praktyczne osłony okienne, ale również bardzo efektowny sposób dekoracji wnętrz, który nada Twojemu domu wyjątkowego charakteru.