zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Obniż koszty energii elektrycznej w domu

Cena energii elektrycznej gwałtownie wzrosła, sytuacja jest niepewna, a wiele firm balansuje na granicy opłacalności. Domowe rachunki za prąd nagle znacznie przekraczają budżet rodzinny. Brzmi to trochę jak scenariusz horroru, prawda? Przyjrzyjmy się zatem, jak przetrwać wzrost cen energii elektrycznej.

Oczywiście istnieją pewne urządzenia i procesy w gospodarstwach domowych, w przypadku których nie można zatrzymać ani ograniczyć zużycia energii elektrycznej. Chcemy i potrzebujemy myć się ciepłą wodą, gotować, przechowywać żywność w lodówce, robić pranie i wiele innych rzeczy. Można jednak uniknąć niepotrzebnego marnowania energii, która jest zużywana na ogrzewanie domu w zimie, a w miesiącach letnich na klimatyzację lub wentylację.

Budujesz? Myśl przyszłościowo

Jeśli jesteś dopiero na etapie budowy, możesz wybrać materiały budowlane wysokiej jakości, aby zapewnić sobie bardziej ekonomiczne życie w przyszłości. Jeśli mieszkasz już w wykończonym domu i nie planujesz np. ocieplania domu, możliwości są bardziej ograniczone - ale nadal istnieją.

Najpierw przyjrzyjmy się samej budowie. Najsłabszym punktem w domu jest zazwyczaj nadproże okienne. Jest to obszar, w którym występuje najwięcej mostków termicznych. Gdy na zewnątrz jest chłodniej, nadproże zamarza, co powoduje wychłodzenie ściany od wewnątrz. W lecie jest tak samo, tylko wnętrze nie jest chłodniejsze, lecz przegrzewa się. Oprócz zmiany temperatury, ryzykowne są również miejsca w których kondensuje się woda. Powoduje to zawilgocenie murów, uszkodzenia izolacji i elewacji oraz groźne dla zdrowia pleśnie.

Najlepszym rozwiązaniem jest dobra izolacja w tych krytycznych punktach. Na przykład, purenit jest doskonałym izolatorem. Ponieważ mówimy o przestrzeni wokół okien, a zwłaszcza nad nimi, warto połączyć dobre z pożytecznym i wyposażyć skrzynki purenitowe w żaluzje zewnętrzne. W naszej ofercie posiadamy właśnie taki produkt - żaluzje zewnętrzne z PurBoxami. Jest to rodzaj żaluzji zewnętrznych, które są stosowane przy montażu podtynkowym i stanowią jedną z najbardziej izolacyjnych opcji.

Skrzynka górna i boczne ościeże są wykonane z purenitu i izolacji PIR, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Po zamontowaniu skrzynki mocujemy ocieplenie, warstwę zbrojącą i tynk elewacyjny Instalując PurBox, nie opóźniają się prace budowlane. I w ten sposób zostaje rozwiązany skomplikowany proces wykonywania "skrzynek" i izolowania nadproży.

Następnie wystarczy przymocować żaluzje do przygotowanych skrzynek i gotowe. Udowodniono, że dzięki żaluzjom zewnętrznym temperatura w pomieszczeniach, od strony południowej, obniża się w letnich miesiącach nawet o 8°C.

Już mieszkasz? Nie zwieszaj głowy

Rozwiązań montażu żaluzji, które można zaproponować w trakcie budowy domu, jest zdecydowanie więcej. Ale nawet jeśli mieszkasz już w gotowym domu i nie możesz zmienić fasady, okien itp., możesz skorzystać z zalet żaluzji zewnętrznych, które można zamontować dodatkowo.

Są to żaluzje zewnętrzne z widocznymi skrzynkami. Żaluzje montuje się w przestrzeni nad oknem, lamele poruszają się w prowadnicach bocznych, a górną część przykrywa się blachą osłonową.

Żaluzje zewnętrzne z widocznymi skrzynkami pomogą obniżyć temperaturę w pomieszczeniu w miesiącach letnich, a w miesiącach zimowych stworzą dodatkową warstwę pośrednią, która zapobiegnie ogromnym stratom ciepła. Będzie można nastawić w domu niższą temperaturę ogrzewania (klimatyzacji) i nadal czuć się komfortowo.


Petra


Inne artykuły od Petra


Czy żaluzje zewnętrzne są odporne na niekorzystne zjawiska atmosferyczne?

Wszystkie komponenty żaluzji zewnętrznych są wykonane z materiału odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Przedstawiamy NOWOŚĆ - roletę tekstylną Larra

Rolety tekstylne są najbardziej popularnym systemem osłon okiennych. Nie tylko pełnią funkcją praktyczną, ale również zachwycają swoim wyglądem. Dlatego poszerzamy naszą ofertę o roletę tekstylną Larra, która dzięki swym zaokrąglonym kształtom stworzy przytulną atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Jak zacienić poddasze?

Poddasze ma swój niezaprzeczalny urok i atmosferę, które zachęcają do zagospodarowania jego przestrzeni na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Planując adaptację poddasza, należy wziąć pod uwagę nietypową przestrzeń, skosy i zakamarki. Osłony okienne do okien dachowych są nie tylko koniecznością, ale także pięknym dodatkiem, który współgra z wystrojem całego pomieszczenia. 

Jak wybrać odpowiednią tkaninę do rolet screenowych?

Aby roleta screenowa spełniała swoją funkcję, podstawowym kryterium wyboru powinny być właściwości tkaniny, z której jest ona wykonana.