zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Pergola aluminiowa i drewniana – którą wybrać?

Rozważasz zakup pergoli i wciąż zastanawiasz się, jaki materiał jest najbardziej odpowiedni do produkcji pergoli. Najczęściej stosowanymi materiałami są aluminium i drewno. Decydującym czynnikiem przy wyborze materiału jest przede wszystkim wygląd, koszty zakupu oraz wymagania dotyczące konserwacji.

Wygląd pergoli

Wygląd pergoli zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Drewniane pergole dzięki naturalnemu materiałowi pasują do prawie wszystkich ogrodów, w których dominuje zieleń, i są odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy lubią naturalne, ciepłe materiały. Natomiast aluminium jest materiałem o bardzo nowoczesnym i uniwersalnym wyglądzie. Dzięki szerokiej gamie kolorów można go dopasować do dowolnego stylu architektury ogrodowej.

Pergole aluminiowe

Odporność i wymagania dotyczące konserwacji

Pod względem trwałości zdecydowanie wygrywa aluminium. Zapewnia ono długą żywotność nawet bez regularnej konserwacji, czego drewno zdecydowanie nie obejdzie się. Drewno dodatkowo nadal pracuje i z czasem może pękać i zmieniać kształt.

Koszty zakupu

Drewniane pergole zazwyczaj są tańszą opcją, ale nie są w stanie konkurować z aluminium pod względem komfortu użytkowania. Zaletą pergol aluminiowych jest możliwość podziału dachu na wiele niezależnych sekcji, które można regulować indywidualnie w zależności od aktualnego położenia promieni słonecznych. Żaluzje można nachylić od 0° do 130°, co umożliwia doskonałą regulację nasłonecznienia.

Pergole aluminiowe bioklymatyczne


Petra
Jak wybrać technikę cieniowania? 3. część

W ostatniej części, „Jak wybrać technikę cieniowania?”, skupimy się bardziej na technice zewnętrznej. Technologia zacieniania zewnętrznego oferuje wiele korzyści, których nie może zapewnić zacienienie wewnętrzne.

Jak zamienić stronę sterowania w żaluzji poziomej HIT I?

Zastanawiasz się z której strony umieścić łańcuszek do żaluzji poziomych? Zdażyło Ci się kupić żaluzje z łańcuszkiem umieszczonym z niewłaściwej strony? To nie jest żaden problem. Poradzimy jak przełożyć łańcuszek na drugą stronę.

Żaluzje pionowe – numer jeden w dziedzinie zacieniania przestrzeni biurowych

Żaluzje pionowe to stały element zaciemniania przestrzeni biurowych i handlowych. I to nie tylko przez przypadek.

Płoty ze sztachet PCV: jak wybrać ten właściwy?

Płoty ze sztachet z PCV to doskonały wybór, są solidne i trwałe, nie tracą koloru i praktycznie nie wymagają żadnej konserwacji. Jednak nie wszystkie plastikowe płoty są takie same. Jak wybrać ten właściwy?