zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Pergola aluminiowa i drewniana – którą wybrać?

Rozważasz zakup pergoli i wciąż zastanawiasz się, jaki materiał jest najbardziej odpowiedni do produkcji pergoli. Najczęściej stosowanymi materiałami są aluminium i drewno. Decydującym czynnikiem przy wyborze materiału jest przede wszystkim wygląd, koszty zakupu oraz wymagania dotyczące konserwacji.

Wygląd pergoli

Wygląd pergoli zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Drewniane pergole dzięki naturalnemu materiałowi pasują do prawie wszystkich ogrodów, w których dominuje zieleń, i są odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy lubią naturalne, ciepłe materiały. Natomiast aluminium jest materiałem o bardzo nowoczesnym i uniwersalnym wyglądzie. Dzięki szerokiej gamie kolorów można go dopasować do dowolnego stylu architektury ogrodowej.

Pergole aluminiowe

Odporność i wymagania dotyczące konserwacji

Pod względem trwałości zdecydowanie wygrywa aluminium. Zapewnia ono długą żywotność nawet bez regularnej konserwacji, czego drewno zdecydowanie nie obejdzie się. Drewno dodatkowo nadal pracuje i z czasem może pękać i zmieniać kształt.

Koszty zakupu

Drewniane pergole zazwyczaj są tańszą opcją, ale nie są w stanie konkurować z aluminium pod względem komfortu użytkowania. Zaletą pergol aluminiowych jest możliwość podziału dachu na wiele niezależnych sekcji, które można regulować indywidualnie w zależności od aktualnego położenia promieni słonecznych. Żaluzje można nachylić od 0° do 130°, co umożliwia doskonałą regulację nasłonecznienia.

Pergole aluminiowe bioklymatyczne


Petra
Rolety screenowe

Bardzo popularnym systemem osłon okiennych są rolety screenowe. Nie tylko pełnią funkcję estetyczną, ale są również bardzo skuteczne.

Jak wybrać odpowiednie systemy osłonowe do okien dachowych?

Okna dachowe + żaluzje (rolety) to doskonałe połączenie. Odpowiednio dobrane systemy osłon okiennych mogą spowodować obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń na poddaszu nawet o kilka stopni Celsjusza.

Jak wygląda prawidłowo zapakowana przesyłka? Część trzecia

W trzeciej części naszej serii o tym co powinno znajdować się w przesyłce z produktami zamawianymi w naszym sklepie internetowym, zajmiemy się produktami z grupy osłon zewnętrznych.

Pergola bioklimatyczna zrób to sam? Dzisiaj nie ma problemu

Dla większości pergola jest symbolem miejsca do wypoczynku w ogrodzie lub na tarasie. A kiedy myślisz o pergoli w swoim domu, czy myślisz, że montażem musi zająć się tylko wyspecjalizowana firma? Tak, jest to również opcja dla tych, którzy nie mają czasu lub nie zadowalają się pracą ręczną. Jest druga opcja dla majsterkowiczów i entuzjastów majsterkowania - możesz nawet samodzielnie zamówić i zainstalować bioklimatyczną aluminiową pergolę. Przyjdź i zobacz jak krok po kroku powstaje pergola.