zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Pergola aluminiowa i drewniana – którą wybrać?

Rozważasz zakup pergoli i wciąż zastanawiasz się, jaki materiał jest najbardziej odpowiedni do produkcji pergoli. Najczęściej stosowanymi materiałami są aluminium i drewno. Decydującym czynnikiem przy wyborze materiału jest przede wszystkim wygląd, koszty zakupu oraz wymagania dotyczące konserwacji.

Wygląd pergoli

Wygląd pergoli zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Drewniane pergole dzięki naturalnemu materiałowi pasują do prawie wszystkich ogrodów, w których dominuje zieleń, i są odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy lubią naturalne, ciepłe materiały. Natomiast aluminium jest materiałem o bardzo nowoczesnym i uniwersalnym wyglądzie. Dzięki szerokiej gamie kolorów można go dopasować do dowolnego stylu architektury ogrodowej.

Pergole aluminiowe

Odporność i wymagania dotyczące konserwacji

Pod względem trwałości zdecydowanie wygrywa aluminium. Zapewnia ono długą żywotność nawet bez regularnej konserwacji, czego drewno zdecydowanie nie obejdzie się. Drewno dodatkowo nadal pracuje i z czasem może pękać i zmieniać kształt.

Koszty zakupu

Drewniane pergole zazwyczaj są tańszą opcją, ale nie są w stanie konkurować z aluminium pod względem komfortu użytkowania. Zaletą pergol aluminiowych jest możliwość podziału dachu na wiele niezależnych sekcji, które można regulować indywidualnie w zależności od aktualnego położenia promieni słonecznych. Żaluzje można nachylić od 0° do 130°, co umożliwia doskonałą regulację nasłonecznienia.

Pergole aluminiowe bioklymatyczne


Petra
Markiza to najlepsza ochrona przed słońcem nie tylko na tarasie

Główną funkcją żaluzji jest przede wszystkim ochrona wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem i ograniczenie przegrzewania pomieszczeń. Markiza chroni zarówno wnętrze jak również zapewnia komfort na balkonie lub tarasie Twojego domu lub mieszkania.

Rolety screenowe - zacieniające balkon i pergolę

Lubisz relaksować się na świeżym powietrzu, a najlepszym miejscem na ten relaks jest dla Ciebie balkon, a może pergola? W takim razie mamy dla Ciebie świetną wskazówkę dotyczącą zacieniania i ewentualnie blokowania przed wiatrem - rolety screen.

Jak wybrać odpowiednie systemy osłonowe do okien dachowych?

Okna dachowe + żaluzje (rolety) to doskonałe połączenie. Odpowiednio dobrane systemy osłon okiennych mogą spowodować obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń na poddaszu nawet o kilka stopni Celsjusza.