zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Porównanie rolet zewnętrznych i żaluzji – którą wybrać?

Przejdźmy do kolejnego często omawianego tematu dotyczącego wyboru techniki osłonowej. Tym razem przyjrzymy się różnicom między zewnętrznymi żaluzjami a roletami.

Zewnętrzne żaluzje

Zewnętrzne żaluzje oferujemy w trzech podstawowych wariantach, w zależności od kształtu lameli. Możesz wybierać spośród lameli w kształcie litery C, Z lub S. W zależności od tego żaluzje noszą nazwy Cetta, Zetta i Setta. W naszej ofercie znajdziesz również zewnętrzne żaluzje Cetta Flexi, które również mają lamelki w kształcie litery C, ale w porównaniu do standardowych żaluzji Cetta mają znacznie niższą wysokość zwinięcia. Jest to przydatne, jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca nad oknem.

Żaluzje dzielimy na niewpuszczane i żaluzje z pudełkiem purenitowym. Niewpuszczane montuje się na gotowej elewacji i mają widoczną płytę osłonową, podczas gdy żaluzje z pudełkiem purenitowym są wbudowane w elewację.

Jakie są więc zalety zewnętrznych żaluzji?

Jako duży plus widzimy możliwość płynnej regulacji światła wchodzącego do wnętrza. Lamelki żaluzji można ustawiać według potrzeb, umożliwiając łatwe przyciemnienie lub całkowite zaciemnienie. Zewnętrzne żaluzje pozwalają również zaoszczędzić na klimatyzacji latem, ponieważ chronią okna przed nadmiernym nagrzewaniem od strony zewnętrznej. Ponadto żaluzje można traktować jako element zwiększający bezpieczeństwo, ponieważ utrudniają dostęp do okien i mogą odstraszyć potencjalnych złodziei.

Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje mają nieco wyższą cenę zakupu w porównaniu do zewnętrznych rolet, ale oferują większe możliwości wyboru rozmiarów i kolorów listew i lamel.

Zewnętrzne rolety

W naszej ofercie zewnętrznych rolet znajdziesz obecnie roletę Vivera Al w wersji niewpuszczonej i wpuszczanej. Niewpuszczana roleta montowana jest na gotowej elewacji, a zwijacz jest pokryty widocznym pudełkiem osłonowym. Puszczana roleta musi być przygotowana na etapie budowy przed ociepleniem domu i elewacją. Podobnie jak w przypadku żaluzji, dużą zaletą rolet jest osłonięcie promieni słonecznych jeszcze na zewnątrz. W pomieszczeniach zaciemnionych roletami temperatura jest znacznie niższa latem. Ponadto rolety zapewniają doskonałą możliwość pełnego zaciemnienia wnętrza, co docenisz szczególnie w pomieszczeniach, w których się śpi. Zewnętrzne rolety pełnią również funkcję elementu zwiększającego bezpieczeństwo i zmniejszają hałas z zewnątrz.

Rolety możesz wybrać z jednym z dwóch rodzajów pudełek osłonowych. Na życzenie istnieje możliwość dodania zintegrowanej siatki przeciw owadom.


Petra
Jak zacienić poddasze?

Poddasze ma swój niezaprzeczalny urok i atmosferę, które zachęcają do zagospodarowania jego przestrzeni na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Planując adaptację poddasza, należy wziąć pod uwagę nietypową przestrzeń, skosy i zakamarki. Osłony okienne do okien dachowych są nie tylko koniecznością, ale także pięknym dodatkiem, który współgra z wystrojem całego pomieszczenia. 

Kto doradzi mi w wyborze odpowiednich żaluzji i innych osłon okiennych?

Przed złożeniem zamówienia dobrze jest odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania a następnie zapoznać się z podstawowymi zasadami wyboru.

Kup żaluzje i rolety na wymiar, bez wychodzenia z domu

W ostatnich dniach nikt z nas nie czuje się bezpiecznie w otoczeniu nieznanych ludzi. Nie chcesz robić zakupów, unikasz kontaktów z innymi ludźmi próbując chronić swoje zdrowie oraz zdrowie swoich najbliższych. Dzięki sklepowi internetowemu Labona.pl nie musisz czekać na zakończenie kwarantanny. Możesz bez obaw zamówić osłony okienne bez wychodzenia z domu.

 

 

Jak czyścić markizę tarasową?

Nowoczesne markizy tarasowe nie wymagają specjalnej konserwacji. Markiza tarasowa składa się z kilku części. Lekkiej aluminiowej konstrukcji, poszycia (tkaniny) i napędu lub korby.