zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe? Część 1: Żaluzje poziome

Jakie są najczęstsze przyczyny zakupu systemów osłonowych? Większości z nas może wydawać się, że głównie kupujemy je, aby ochronić wnętrza przed nadmiernym przegrzaniem pomieszczeń, ale zasadniczą rolę przy wyborze systemów osłonowych odgrywa głównie zapewnienie prywatności. Jakie są inne powody? A jakie rodzaje systemów osłonowych klienci kupują najczęściej?

 

Ochrona prywatności pełni bardzo ważną rolę przy wyborze systemów osłonowych. Nie mniejsze znaczenie ma również funkcja estetyczna, która może być bardzo ważnym elementem, który poprawi całkowity wygląd budynku czy wnętrza. W ostatnim czasie bardzo modne stało się stosowanie systemów osłonowych do oddzielenia pokoi w pokojach dziecięcych lub oddzielenia sypialni od gabinetu.

 

Rolety czy żaluzje można również wykorzystać, gdy chcemy schować wejście do szatni lub zasłonić nieestetyczną półkę a mało miejsca nie pozwala nam na umieszczenie drzwi. Kwestia ochrony przed słońcem jest bardzo ważna ponieważ większość z nas nie chce, aby promienie słoneczne przeszkadzały nam, na przykład w oglądaniu telewizji lub w czasie poobiedniej drzemki naszych dzieci. Systemy osłonowe wysokiej jakości również skutecznie ochronią wnętrza przed nadmiarem ciepła.

 

Najpopularniejszy produkt? Żaluzje poziome

Który z produktów systemów osłonowych jest najczęściej zamawiany przez klientów? Od wielu lat najpopularniejszym produktem są zdecydowanie żaluzje poziome. Mają wiele zalet, produkowane są do okien drewnianych, okien z PCV i Eurookien oraz są bardzo łatwe w montażu. Ale głównie są idealnym rozwiązaniem na każdą kieszeń.

 

Standardowe czy całkowicie zaciemniające

Najpopularniejsze żaluzje poziome to żaluzje z klasycznym płaskim profilem górnym, zwane Żaluzje poziome HIT I, które można zamówić w wersji standard lub w wersji całkowicie zaciemniającej.

Standardowe żaluzje mają otwory, przez które biegnie taśma i linka, umieszczone z boku lameli. U żaluzji całkowicie zaciemniających te otwory umieszczone są z tyłu lameli i dzięki temu, po zamknięciu żaluzji są całkowicie niewidoczne i nie przepuszczają światła. Żaluzje całkowicie zaciemniające mają również więcej lameli, które doskonale zachodzą na siebie. Klienci najczęściej zamawiają ten typ żaluzji w podstawowym białym kolorze, jednak szeroka oferta producenta pozwala na dopasowanie kolorów lameli i profilów do każdego wnętrza.

 

Żaluzje miedzyszybowe do retro wnętrz

Do starszych typów okien nasi klienci najcześciej zamawiają żaluzje międzyszybowe lub żaluzje sterowane sznurkiem lub drążkiem. Ten rodzaj żaluzji pojawił się w sprzedaży jako pierwszy i nadal bardzo dobrze się sprzedaje. W ostatnim czasie chętnie wracamy do aranżacji wnętrz w stylu retro jak za czasów naszych babć dlatego, niektóre z naszych domów są wyposażone w drewniane okna i do takich właśnie okien doskonale pasują tego typu żaluzje.

 

Szeroka skala lameli i profilów jest dostępna również w imitacji drewna, aby podkreślić oryginalny wygląd wnętrza. Trzecim produktem, pod względem sprzedaży, są naturalne drewniane żaluzje z szerokością lameli 25 lub 50 mm.

 

Drewniane żaluzje czy minimalizm?

Wiemy z naszych doświadczeń, że drewniane żaluzje z lamelami 25 mm kupują klienci najczęściej do pomieszczeń gdzie przeważa drewno, aby uzyskać specyficznego klimatu inspirowanego naturą. Lamele 50 mm mogą służyć jako zasłona, za którą możemy schować bojler, suszarkę, pralkę lub inne wyposażenie domu. We wnętrzach w stylu minimalistcznym możemy zastosować solarne żaluzje zasilane energią słoneczną, żaluzje Energy.

 

Popularne i łatwe w czyszczeniu

Jak czyścić żaluzje poziome? Konserwacja i czyszczenie żaluzji poziomych i żaluzji drewnianych nie jest trudna. Najwięcej kurzu osiada na żaluzjach, dlatego bardzo ważne jest regularne czyszczenie tak samo jak w przypadku podłóg czy dywanów.

Lamele żaluzji najlepiej jest czyścić na sucho, ściereczką z mikrofibry. Należy je czyścić w kierunku ich nachylenia, aby nie uszkodzić lameli lub innych delikatnych części. Możemy również zaopatrzyć się w specjalną końcówkę do odkurzacza lub specjalną "palczastą" szczotkę do czyszczenia żaluzji.

Jeżeli żaluzje znajdują się w kuchni, gdzie osadza się tłuszcz, to najlepiej wyczyścimy je delikatną ściereczką i wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Czasami w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności może pojawić się pleśń. Wówczas najlepiej zastosować ocet rozcieńczony wodą, starą metodę, którą znały już nasze babcie. Aluminiowe lamele żaluzji są bardzo delikatne, dlatego przy czyszczeniu musimy być bardzo ostrożni i cierpliwi.

       

 
 

   

Najczęściej kupowane z tym produktem:

Petra




Dlaczego właśnie teraz zamówić markizę?

Lato zbliża się wielkimi krokami, temperatura na zewnątrz rośnie a słońce coraz mocniej grzeje. Jak schować się przed uporczywym upałem na balkonie lub tarasie?

Pergola aluminiowa i drewniana – którą wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem pergoli i wciąż decydujesz, który materiał jest najbardziej odpowiedni do wykonania pergoli? Najczęściej stosowanymi materiałami są aluminium i drewno. Wygląd, koszty zakupu i wymagania konserwacyjne są decydującymi czynnikami przy wyborze materiału.

Nowa wersja żaluzji Cetta – system Flexi

Zewnętrzne żaluzje Cetta należą do najpopularniejszych żaluzji fasadowych. Posiadają lamele w kształcie litery „C“ - do wyboru w różnych wielkościach. W naszym sklepie internetowym oferujemy żaluzje Cetta 80 i Cetta 65 oraz nową wersję - Cetta 60 Flexi. 

Jak czyścić nowoczesne systemy osłonowe?

Odkurzanie, wycieranie kurzu, czyszczenie i polerowanie to czynności, które na ogół, nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ale należą do codziennych obowiązków każdej pani domu. Staranność z jaką sprzatamy nasz dom powinniśmy również stosować w stosunku do tekstylnych systemów osłonowych.