zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Rolety screenowe - zacieniające balkon i pergolę

Lubisz odpoczywać na świeżym powietrzu, a najlepszym miejscem na relaks dla ciebie jest balkon lub pergola w ogrodzie? Mamy dla ciebie świetną poradę dotyczącą zacienienia i ewentualnej ochrony przed wiatrem - rolety screenowe.

Unikaj promieni słonecznych i ciekawskich spojrzeń

Rolety screenowe to jedna z rodzajów rolet zewnętrznych. Materiał rolety jest tkany z włókien szklanych pokrytych warstwą PCV. Specjalne tkaniny techniczne zapewniają cień bez utraty widoku na zewnątrz i jednocześnie ograniczają widoczność z zewnątrz, dając ci wystarczającą prywatność. Na balkonie ogranicza również nagrzewanie wnętrza. Materiały charakteryzują się dobrą statecznością kształtu i wytrzymałością. Przewodzenie materiału w bocznych prowadnicach zwiększa odporność rolety na ruch spowodowany przez wiatr. Zaciągnięta roleta częściowo zastępuje siatkę przeciw owadom.

pergola aluminiowa, rolety screenove

Zacienienie pergoli za pomocą klasycznych markiz wcześniej czy później komplikuje zbyt nisko stojące słońce. Rolety można dowolnie podwijać i zatrzymywać w dowolnej pozycji, co pozwala regulować nie tylko intensywność zacienienia, ale także jego zasięg.


Petra
Osłony okienne bezpieczne dla dzieci

Dzieci bardzo lubią odkrywać świat wokół siebie, dlatego bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć wyposażenie domu, a zwłaszcza sznurki od rolet i żaluzji, które mogą być niebezpieczne dla dzieci.

 

 

Jak czyścić żaluzje poziome?

Żeby żaluzje przez długie lata spełniały swoja funkcję i wygladały jak nowe należy zadbać o ich właściwą konserwację. Jak jednak wyczyścić żaluzje, aby nie doprowadzić do uszkodzenia lameli? Oto kilka wskazówek. 

Żaluzje zewnętrzne: doskonała izolacja termiczna i akustyczna

Wcześniej widzieliśmy je tylko w oknach biurowców czy magazynów, ale teraz pojawiają się również w domach jednorodzinnych. I nic dziwnego. Żaluzje zewnętrzne dzięki swym doskonałym właściwościom izolacyjnym pozwalają zaoszczędzić pieniądze i dodatkowo dobrze wyglądają. 

Najczęstsze wady żaluzji poziomych: Jak możesz je naprawić samodzielnie?

Przypadkowo zerwałeś łańcuszek przy rolecie, zerwałeś nylonowy kabel lub w inny sposób uszkodziłeś już zamontowaną roletę? Nie zwieszaj głowy, to nic, czego nie można rozwiązać. A dzięki naszym częściom zamiennym i podręcznikom napraw możesz to zrobić nawet sam.