zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Żaluzje poziome czy rolety materiałowe?

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome są ogólnie uważane za najpopularniejszy i najczęściej stosowany rodzaj wewnętrznej osłony okiennej. Żaluzje składają się z górnego i dolnego profilu, aluminiowych listewek, sznurka prowadzącego, linki i "drabinki", które umożliwiają regulację kąta nachylenia listewek.

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje żaluzji - niektóre różnią się na przykład wyglądem górnego profilu (HIT I i HIT II), inne różnymi sposobami sterowania, a także mocowaniem w zależności od typu okna lub głębokości ościeżnicy (międzyszybowe, sterowane sznurką/rączką, sterowane łańcuszkiem, żaluzje solarnych). Innymi słowy, u nas znajdziesz żaluzje poziome do wszystkich typów okien, zarówno nowoczesnych, jak i starych drewnianych.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe, chociaż nie są tak powszechne jak żaluzje poziome, zyskują coraz większą popularność. W przeciwieństwie do żaluzji, są bardziej zmiennymi pod względem wyglądu i mogą służyć nie tylko jako doskonałe zaciemnienie, ale również jako piękny element dekoracyjny.

Rolety składają się z górnego profilu z mechanizmem nawijania (ewentualnie z osłonowym pudełkiem), dolnego profilu i materiału. Można wybrać różnorodne kolory, wzory i przede wszystkim różne stopnie przenikalności materiału - możesz więc zdecydować, czy roleta ma służyć na przykład jako zasłona, zapewniająca prywatność, ale jednocześnie wystarczającą ilość światła dziennego, czy też jako element zasłaniający z tkaniną blackout.

W naszym sklepie internetowym oferujemy różne rodzaje rolet. Różnią się one od siebie wykonaniem materiałowym profilów i nawijaniem (rolety plastikowe, metalowe rolety), wykonaniem górnego profilu, czy jest widoczny czy zasłonięty pudełkiem (rolety z osłonowym pudełkiem), a także roletami dzień i noc, których tkanina składa się z dwóch naprzemiennie rozmieszczonych materiałów o różnej stopniu przenikalności (zwane również roletami zebra). Bardzo popularne są także rolety rzymskie.

Porównanie żaluzji i rolet

Z naszej perspektywy każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady. Dużą zaletą żaluzji poziomych jest łatwość konserwacji, co pozwala na ich użycie nawet w wilgotniejszych pomieszczeniach (łazienka, toaleta itp.) lub w pomieszczeniach bardziej narażonych na kurz - żaluzje można łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Możesz zamówić żaluzje na przykład w imitacji drewna, jeśli twoje okna lub wnętrze mają taki dekor. Wadą może być mniejsza liczba dostępnych kolorów listewek i profili w porównaniu do rolet oraz "techniczny wygląd".

W porównaniu do żaluzji rolety oferują znacznie większy wybór tkanin i można je wykonać nawet na większe okna. Dzięki tkaninie wnętrza wydają się bardziej przytulne. Wadą może być gorsza konserwacja w przypadku zabrudzenia lub uszkodzenia tkaniny oraz mniej płynna regulacja światła wpadającego do pomieszczenia. Roletę można opuścić do dowolnego poziomu okna, ale nie można regulować stopnia przenikalności światła (w przeciwieństwie do żaluzji, które można nachylić pod odpowiednim kątem).


Petra
Jak wybrać odpowiednie rolety do okien?

Siedzisz w domu i zastanawiasz się, jakie zasłonięcie byłoby odpowiednie dla twojego domu? Spójrz na kilka porad w naszym przewodniku. Łatwiej zdecydujesz się na właściwy typ.

Gdzie zastosować posuwne panele japońskie?

Znasz panele japońskie? Czy wiesz, że mogą być wykorzystane nie tylko do osłaniania okien? W poniższym blogu przedstawimy różnorodne zastosowanie paneli japońskich.

 

 

Promocja 4 + 1 GRATIS

Na listopad przygotowaliśmy promocję 4 + 1 gratis. Zamów teraz 5 sztuk dowolnych osłon okiennych, a najtańszą sztukę otrzymasz od nas gratis. Skorzystaj z promocji i kup osłony okienne dla całego domu taniej.

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe ? Część 2: Żaluzje zewnętrzne

Duże przeszklenia i okna francuskie to znak rozpoznawczy współczesnego budownictwa. Tendencja ta zwiększa również zapotrzebowanie na odpowiednie zacienienie tych obszarów, które zapobiegałoby przegrzewaniu w lecie i utracie ciepła w zimie. Te właśnie funkcje doskonale spełniają systemy osłonowe zewnętrzne.