zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Żaluzje poziome czy rolety materiałowe?

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome są ogólnie uważane za najpopularniejszy i najczęściej stosowany rodzaj wewnętrznej osłony okiennej. Żaluzje składają się z górnego i dolnego profilu, aluminiowych listewek, sznurka prowadzącego, linki i "drabinki", które umożliwiają regulację kąta nachylenia listewek.

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje żaluzji - niektóre różnią się na przykład wyglądem górnego profilu (HIT I i HIT II), inne różnymi sposobami sterowania, a także mocowaniem w zależności od typu okna lub głębokości ościeżnicy (międzyszybowe, sterowane sznurką/rączką, sterowane łańcuszkiem, żaluzje solarnych). Innymi słowy, u nas znajdziesz żaluzje poziome do wszystkich typów okien, zarówno nowoczesnych, jak i starych drewnianych.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe, chociaż nie są tak powszechne jak żaluzje poziome, zyskują coraz większą popularność. W przeciwieństwie do żaluzji, są bardziej zmiennymi pod względem wyglądu i mogą służyć nie tylko jako doskonałe zaciemnienie, ale również jako piękny element dekoracyjny.

Rolety składają się z górnego profilu z mechanizmem nawijania (ewentualnie z osłonowym pudełkiem), dolnego profilu i materiału. Można wybrać różnorodne kolory, wzory i przede wszystkim różne stopnie przenikalności materiału - możesz więc zdecydować, czy roleta ma służyć na przykład jako zasłona, zapewniająca prywatność, ale jednocześnie wystarczającą ilość światła dziennego, czy też jako element zasłaniający z tkaniną blackout.

W naszym sklepie internetowym oferujemy różne rodzaje rolet. Różnią się one od siebie wykonaniem materiałowym profilów i nawijaniem (rolety plastikowe, metalowe rolety), wykonaniem górnego profilu, czy jest widoczny czy zasłonięty pudełkiem (rolety z osłonowym pudełkiem), a także roletami dzień i noc, których tkanina składa się z dwóch naprzemiennie rozmieszczonych materiałów o różnej stopniu przenikalności (zwane również roletami zebra). Bardzo popularne są także rolety rzymskie.

Porównanie żaluzji i rolet

Z naszej perspektywy każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady. Dużą zaletą żaluzji poziomych jest łatwość konserwacji, co pozwala na ich użycie nawet w wilgotniejszych pomieszczeniach (łazienka, toaleta itp.) lub w pomieszczeniach bardziej narażonych na kurz - żaluzje można łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Możesz zamówić żaluzje na przykład w imitacji drewna, jeśli twoje okna lub wnętrze mają taki dekor. Wadą może być mniejsza liczba dostępnych kolorów listewek i profili w porównaniu do rolet oraz "techniczny wygląd".

W porównaniu do żaluzji rolety oferują znacznie większy wybór tkanin i można je wykonać nawet na większe okna. Dzięki tkaninie wnętrza wydają się bardziej przytulne. Wadą może być gorsza konserwacja w przypadku zabrudzenia lub uszkodzenia tkaniny oraz mniej płynna regulacja światła wpadającego do pomieszczenia. Roletę można opuścić do dowolnego poziomu okna, ale nie można regulować stopnia przenikalności światła (w przeciwieństwie do żaluzji, które można nachylić pod odpowiednim kątem).


Petra
Nowość w naszej ofercie - segmentowe bramy garażowe

Istnieje wiele sposobów jak zamknąć garaż lub warsztat. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości. Jednym z najbardziej oszczędzających miejsce wariantów są bramy rolowane i segmentowe. I ten właśnie rodzaj bram garażowych umieściliśmy w naszej ofercie.

 

 

Nie stresuj się zakupem osłon okiennych - u nas możesz zamówić bez wychodzenia z domu

Czasy jakie teraz nastały są nieprzewidywalne. Tak naprawdę nie wiemy, co wydarzy się za tydzień; miesiąc i jak rozwinie się obecna sytuacja. Jednak my mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - nasz sklep internetowy działa bez zmian.

 

 

Jak wybrać odpowiednią tkaninę do rolet screenowych?

Aby roleta screenowa spełniała swoją funkcję, podstawowym kryterium wyboru powinny być właściwości tkaniny, z której jest ona wykonana.

 

 

Jak wygląda prawidłowo zapakowana przesyłka? Część trzecia

W trzeciej części naszej serii o tym co powinno znajdować się w przesyłce z produktami zamawianymi w naszym sklepie internetowym, zajmiemy się produktami z grupy osłon zewnętrznych.