zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Żaluzje poziome czy rolety materiałowe?

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome są ogólnie uważane za najpopularniejszy i najczęściej stosowany rodzaj wewnętrznej osłony okiennej. Żaluzje składają się z górnego i dolnego profilu, aluminiowych listewek, sznurka prowadzącego, linki i "drabinki", które umożliwiają regulację kąta nachylenia listewek.

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje żaluzji - niektóre różnią się na przykład wyglądem górnego profilu (HIT I i HIT II), inne różnymi sposobami sterowania, a także mocowaniem w zależności od typu okna lub głębokości ościeżnicy (międzyszybowe, sterowane sznurką/rączką, sterowane łańcuszkiem, żaluzje solarnych). Innymi słowy, u nas znajdziesz żaluzje poziome do wszystkich typów okien, zarówno nowoczesnych, jak i starych drewnianych.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe, chociaż nie są tak powszechne jak żaluzje poziome, zyskują coraz większą popularność. W przeciwieństwie do żaluzji, są bardziej zmiennymi pod względem wyglądu i mogą służyć nie tylko jako doskonałe zaciemnienie, ale również jako piękny element dekoracyjny.

Rolety składają się z górnego profilu z mechanizmem nawijania (ewentualnie z osłonowym pudełkiem), dolnego profilu i materiału. Można wybrać różnorodne kolory, wzory i przede wszystkim różne stopnie przenikalności materiału - możesz więc zdecydować, czy roleta ma służyć na przykład jako zasłona, zapewniająca prywatność, ale jednocześnie wystarczającą ilość światła dziennego, czy też jako element zasłaniający z tkaniną blackout.

W naszym sklepie internetowym oferujemy różne rodzaje rolet. Różnią się one od siebie wykonaniem materiałowym profilów i nawijaniem (rolety plastikowe, metalowe rolety), wykonaniem górnego profilu, czy jest widoczny czy zasłonięty pudełkiem (rolety z osłonowym pudełkiem), a także roletami dzień i noc, których tkanina składa się z dwóch naprzemiennie rozmieszczonych materiałów o różnej stopniu przenikalności (zwane również roletami zebra). Bardzo popularne są także rolety rzymskie.

Porównanie żaluzji i rolet

Z naszej perspektywy każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady. Dużą zaletą żaluzji poziomych jest łatwość konserwacji, co pozwala na ich użycie nawet w wilgotniejszych pomieszczeniach (łazienka, toaleta itp.) lub w pomieszczeniach bardziej narażonych na kurz - żaluzje można łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Możesz zamówić żaluzje na przykład w imitacji drewna, jeśli twoje okna lub wnętrze mają taki dekor. Wadą może być mniejsza liczba dostępnych kolorów listewek i profili w porównaniu do rolet oraz "techniczny wygląd".

W porównaniu do żaluzji rolety oferują znacznie większy wybór tkanin i można je wykonać nawet na większe okna. Dzięki tkaninie wnętrza wydają się bardziej przytulne. Wadą może być gorsza konserwacja w przypadku zabrudzenia lub uszkodzenia tkaniny oraz mniej płynna regulacja światła wpadającego do pomieszczenia. Roletę można opuścić do dowolnego poziomu okna, ale nie można regulować stopnia przenikalności światła (w przeciwieństwie do żaluzji, które można nachylić pod odpowiednim kątem).


Petra
Jak wygląda prawidłowo zapakowana przesyłka? Część druga

W poprzednim wpisie na naszym blogu pisaliśmy o tym, jak powinna wyglądać przesyłka z najpopularniejszymi produktami zamawianymi w naszym sklepie internetowym Labona.pl . W dzisiejszym wpisie pokażemy jak pakowane są przesyłki z roletami tekstylnymi. 

Upał latem? W ten sposób w pokojach będzie przyjemnie

Lato jest już w pełnym rozkwicie i może się okazać, że Twój dom nie jest taki, jak byś sobie wyobrażał, że jest miejscem na relaks w upalne dni. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu, zdecydowanie nie jest źle mieć systemy zaciemniające, które znacznie uprzyjemnią letnie dni na czytanie w domu lub oglądanie telewizji. Nie wspominając już o spaniu w nocy, kiedy przewracasz się z boku na bok i próbujesz znaleźć chociaż jakieś chłodniejsze miejsce, szczególnie w takich mieszkaniach na poddaszu czy pokojach w domu.

Bioklimatyczna pergola na wymiar – do samodzielnego montażu

Nie możesz się już doczekać, aby posiedzieć w ogrodzie lub na tarasie, wziąć do ręki książkę lub laptop i zrelaksować się w promieniach słońca? W naszej ofercie znajdziesz wielofunkcyjną pergolę bioklimatyczną, dzięki której będziesz mógł spędzić miłe chwile z rodziną lub przyjaciółmi.

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe? Część 1: Żaluzje poziome

Jakie są najczęstsze przyczyny zakupu systemów osłonowych? Większości z nas może wydawać się, że głównie kupujemy je, aby ochronić wnętrza przed nadmiernym przegrzaniem pomieszczeń, ale zasadniczą rolę przy wyborze systemów osłonowych odgrywa głównie zapewnienie prywatności. Jakie są inne powody? A jakie rodzaje systemów osłonowych klienci kupują najczęściej?