zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Żaluzje zewnętrzne: Jak czyścić żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne to bardzo popularne systemy osłon okiennych nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Jak sprawić, aby mimo upływu lat nadal dobrze wyglądały i działały niezawodnie? Przestrzeganiem kilku podstawowych zasad można wydłużyć żywotność żaluzji nawet o kilka lat. 

Żaluzje zewnętrzne najlepiej czyścić 2x w ciągu roku

Konserwacja żaluzji nie jest niczym skomplikowanym, do ich czyszczenia nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia. Żaluzje zewnętrzne zaleca się czyścić po letnim i zimowym okresie. W zimie na większości żaluzji osadzają się pyły z komina, w lecie pyłki drzew i zabrudzenia od owadów.

Jak postepować przy czyszczeniu żaluzji?

  1. Zamknij żaluzje.

  2. Spłucz je czystą wodą. 

  3. Umyj żaluzje - za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki namoczonej w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

  4. Spłucz ponownie czystą wodą.

Możesz użyć:

  • węża ogrodowego

  • urządzenia do czyszczenia parą

  • myjki wysokociśnieniowej ustawionej na najniższą moc

Do czyszczenia nie wolno używać silnych ścierających środków chemicznych.

Mimo iż żaluzje zewnętrzne są wykonane z wytrzymałego aluminium to stosowaniem nieodpowiednich środków czyszczących mogą ulec uszkodzeniu. Do usunięcia lekkich zabrudzeń wystarczy woda z dodatkiem delikatnego detergentu. Silniejsze zabrudzenia można usunąć za pomocą klasycznego płynu do naczyń.

Nie należy używać:

  • rozpuszczalników organicznych

  • rozcieńczalników

  • mleczek szorujących 

  • past czyszczących

  • silnych alkalicznych środków czyszczących



Przestrzeganiem tych zasad można wydłużyć żywotność żaluzji zewnętrznych nawet o kilka lat. Twoje żaluzje będą wyglądać jak nowe. 


Pavel




Jaka jest różnica między lamelami standardowymi a całkowicie zaciemniającymi?

Zastanawiasz się nad zakupem żaluzji poziomych, ale nie wiesz czym różnią się od siebie standardowe i całkowicie zaciemniające lamele? W poniższym blogu wytłumaczymy, na czym polega różnica.

Nie bój się zmian i zaaranżuj wnętrze roletami tekstylnymi

Spodziewasz się dziecka, Twoja rodzina powiększy się o nowego członka? Chcesz zmienić charakter i wystrój pokoju? Wypróbuj rolety tekstylne

Pergola aluminiowa i drewniana – którą wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem pergoli i wciąż decydujesz, który materiał jest najbardziej odpowiedni do wykonania pergoli? Najczęściej stosowanymi materiałami są aluminium i drewno. Wygląd, koszty zakupu i wymagania konserwacyjne są decydującymi czynnikami przy wyborze materiału.

Jak zbudować pergolę bioklimatyczną: przewodnik krok po kroku dla entuzjastów DIY

Bioklimatyczne pergole stały się symbolem nowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni zewnętrznej, która oferuje nie tylko schronienie przed słońcem, ale także przyjemne miejsce do odpoczynku w cieniu. Dla tych z Was, którzy preferują jakościowe i długotrwałe rozwiązania, przedstawiamy przewodnik po budowie bioklimatycznej pergoli z aluminium, która jest częścią naszej oferty.