zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.
 
ODSTĄPIENIE OD UMOWY SPRZEDAŻY

Zgodnie z art. § 1837 kodeksu cywilnego, kupujący nie może odstąpić od umowy sprzedaży w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, w którym przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu, w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami, w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu. 

  

Jeżeli sprawa nie jest wymieniona w regulaminie zakupów punkt 4.1 lub w innym przypadku, gdy umowa sprzedaży nie może zostać wycofana, kupujący może odstąpić od umowy zakupu zgodnie z § 1829 (1) Kodeksu cywilnego (tylko w przypadku części zamiennych) w ciągu czternastu (14) dni od otrzymania towaru, w przypadku kilku rodzajów towarów lub dostawy kilku części, okres ten liczy się od daty ostatniej dostawy towarów. Odstąpienie od umowy sprzedaży musi zostać przesłane sprzedawcy w terminie określonym w poprzednim zdaniu. Odstąpienie od umowy sprzedaży może zostać dokonane przez kupującego między innymi na adres biura sprzedawcy lub na adres e-mail sprzedającego pod adresem info@labona.pl. Aby odstąpić od umowy kupna, kupujący może skorzystać z poniższego przykładowego formularza.W przypadku odstąpienia od umowy zakupu zgodnie z Art. 4.2. umowa sprzedaży jest anulowana od samego początku. Towar musi zostać zwrócony przez kupującego sprzedawcy w ciągu czternastu (14) dni od otrzymania od sprzedawcy odstąpienia od umowy. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, ponosi on koszty związane ze zwrotem towaru sprzedającemu, nawet jeśli towary nie mogą być zwrócone pocztą.

W przypadku odstąpienia od umowy zakupu zgodnie z Art. 4.2. Sprzedawca zwróci środki otrzymane od kupującego w ciągu 14 (czternastu) dni odstąpienia od Umowy Sprzedaży w taki sam sposób, jak Sprzedawca zaakceptował od Kupującego.