zavrit
muzete_zacit_psat
vysledky_hledani_zde

Panele elewacyjne

Zamów u nas panele elewacyjne na wymiar. Mogą być wykorzystane na części lub na całej zewnętrznej powierzchni budynku. W ofercie posiadamy wiele odcieni. Wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Panele elewacyjne - podstawowe informacje

Porównanie jakości naszych paneli elewacyjnych z konkurencją

Opinie

+6 000

Zadowolonych klientów

+13 000

Wysłanych produktów

Jak wybrać odpowiednią tkaninę do osłon okiennych?

Pierwszą decyzją, jaką przyjdzie nam podjąć jest wybór odpowiedniej tkaniny, z której będą wykonane nasze osłony okienne. Chcesz, aby blokowały dostępu promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia? A może chcesz przez nie widzieć na zewnątrz?

Jak zamienić stronę sterowania w żaluzji poziomej HIT I?

Zastanawiasz się z której strony umieścić łańcuszek do żaluzji poziomych? Zdażyło Ci się kupić żaluzje z łańcuszkiem umieszczonym z niewłaściwej strony? To nie jest żaden problem. Poradzimy jak przełożyć łańcuszek na drugą stronę.

Jak czyścić żaluzje?

Prawidłowa pielęgnacja osłon okiennych wydłuża ich żywotność i zapobiega gromadzeniu się cząsteczek kurzu w pomieszczeniu. Czyszczenie żaluzji nie musi być horrorem - poniżej znajdziesz porady dotyczące czyszczenia innych rodzajów osłon okiennych.

Skrzynki purenitowe - najlepsze rozwiązanie w przypadku podtynkowego montażu żaluzji zewnętrznych

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku podtynkowego montażu żaluzji zewnętrznych jest montaż skrzynek purenitowych. Dzięki zastosowanemu materiałowi purenit i izolacji PIR to idealne rozwiązanie do domów pasywnych.

 

Panele elewacyjne są estetyczne i łatwe w utrzymaniu

Plastikowe panele elewacyjne, będące nowoczesną alternatywą dla klasycznych drewnianych desek, mają wiele zalet. Do wyboru mamy panele w 22 podstawowych odcieniach oraz w odcieniach imitujących drewno.

Materiał z którego wykonane są panele elewacyjne to wysokiej jakości PCV laminowany folią, nie wymagający impregnacji. Są odporne na działanie korozji i nie tracą koloru. 

Panele elewacyjne mają tak zwane pióro i wpust, które umożliwiają łączenie typu click (podobne jak u podłogi pływającej) a do ich układania wystarczą umiejętności majsterkowicza. Przy montażu należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny między panelami, która jest pomocna w zachowaniu dylatacji. Pomaga ona uniknąć odkształceń, które mogłyby powstać pod wpływem zmian temperatury i wilgoci.

W ofercie posiadamy 2 rodzaje paneli elewacyjnych:

1.    Panele elewacyjne P100 - idealne na podbitkę dachu, ganki, werandy

2.    Panele elewacyjne P165  - idealne na fasady budynków, cokół domu, bramy i furtki

Do każdego rodzaju paneli można dopasować 3 rodzaje profili dodatkowych   

1.  Listwa startowa i zakończeniowa

2.  Profil narożny zewnętrzny

3.  Listwa łącząca

Porównanie jakości paneli elewacyjnych

W tabelce poniżej można zobaczyć porównanie paneli elewacyjnych. Porównaliśmy kraj pochodzenia produktów - nasze produkty są produkowane w Czechach. Sprawdzaliśmy z jakiego tworzywa są produkowane, czy zawierają stabilizatory UV, które zapewniają trwałość koloru, a zatem nie blakną i nie zżółkną. Oferujemy również szeroki wybór kolorów i jesteśmy tańsi od konkurencji. Wybór należy do Ciebie!

Panele elewacyjne Labona Konkurencja
Produkt P100 P100 OBI
Kraj pochodzenia Czechy Nie podano
Materiał Z wytrzymałego PCV Z miękkiego PCV
Stabilizatory UV Tak Nie podano
Wybór kolorów Więcej niż 22 kolorów Biały, brązowy
Na wymiar Tak Tak
Cena za mb (biały) 13 zł 74 zł
Wybór należy do Ciebie!
Srovnání kvality plotů Srovnání kvality plotů