zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Badania przesiewowe dla domków letniskowych

Wielu z nas spędza już teraz weekendy lub inne wolne dni na chatce lub w domku letniskowym. Nadchodzi prawdopodobnie bardzo gorące lato, dlatego warto rozważyć opcje zaciemnienia naszych drugich domów.

Zaciemnienie dla każdego miejsca zamieszkania

Każdy z nas wyjeżdża z różnych powodów spoza swojego miejsca zamieszkania. Niektórzy uciekają na samotność na chatę, aby odpocząć od zgiełku miasta, inni wracają do swojego rodzinnego domku na wsi i odwiedzają znajomych z dzieciństwa. Bez względu na powód, dla każdego weekend na działce powinien być czasem relaksu. Aby tak się stało, musimy mieć przyjemne wnętrza.

Dlatego mamy dwie możliwości - możemy zdecydować się na wewnętrzne zaciemnienie - na przykład w przypadku chat z drewnianymi oknami, mobilnych domków, lub w przypadku domków letniskowych możemy sięgnąć po zewnętrzne żaluzje lub rolety.

Zaciemnienie na zewnątrz

Zaletą zewnętrznego zaciemnienia jest przede wszystkim zapobieżenie przegrzewaniu się szyb okiennych, dzięki czemu można obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 7 °C. Jednocześnie pełni ono częściową funkcję bezpieczeństwa. Zarówno zewnętrzne żaluzje, jak i rolety nie powstrzymają włamywacza, ale mogą go zniechęcić do włamania ze względu na utrudniony dostęp do okien. Wadą może być wyższa cena zakupu w porównaniu do wewnętrznego zaciemnienia.

Zaciemnienie do wnętrza

Jeśli zdecydujesz się na zaciemnienie do wnętrza, zalecamy żaluzje poziome. Zaletą żaluzji jest ich niska cena i wytrzymałość. Listwy żaluzji są wykonane z aluminium, więc można je używać także w pomieszczeniach o większej wilgotności. Oferujemy różne rodzaje żaluzji poziomych, więc możesz wybrać odpowiednie dla swojej chatki - na przykład do starych drewnianych okien, do montażu między szybami, na ramę lub do zamocowania w ościeżnicy - jest wiele opcji.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj zaciemnienia będzie odpowiedni dla Twojej chatki lub domku letniskowego, chętnie pomożemy Ci w wyborze.


Petra
8 powodów, dla których warto wyposażyć pergolę w boczne rolety screenowe

Wreszcie prawdziwe lato - za nami już kilka gorących dni, a kolejne upalne dni odczujemy w nadchodzących dniach. W lecie często przebywamy w ogrodzie lub na tarasie. Miło jest posiedzieć z rodziną lub przyjaciółmi w cieniu, ale gdy słońce zaczyna mocno grzać lepiej schować się w cieniu. 

Bioklimatyczna pergola na wymiar – do samodzielnego montażu

Nie możesz się już doczekać, aby posiedzieć w ogrodzie lub na tarasie, wziąć do ręki książkę lub laptop i zrelaksować się w promieniach słońca? W naszej ofercie znajdziesz wielofunkcyjną pergolę bioklimatyczną, dzięki której będziesz mógł spędzić miłe chwile z rodziną lub przyjaciółmi.

Dlaczego warto wybrać markizy sterowane elektrycznie?

Większość klientów, chcących zaoszczędzić przy kupnie markiz tarasowych, wybiera sterowanie ręczne - korbowe. My jednak polecamy wydać trochę więcej pieniędzy i zainwestować do silnika elektrycznego. 

Czy przed instalacją żaluzji zewnętrznych potrzebna jest dodatkowa konsultacja ze specjalistą budowlanym?

Jeżeli chcesz zainstalować żaluzje zewnętrzne w domu jednorodzinnym, dużo lepiej taką decyzję podjąć już w trakcie projektowania domu.