zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Badania przesiewowe dla domków letniskowych

Wielu z nas spędza już teraz weekendy lub inne wolne dni na chatce lub w domku letniskowym. Nadchodzi prawdopodobnie bardzo gorące lato, dlatego warto rozważyć opcje zaciemnienia naszych drugich domów.

Zaciemnienie dla każdego miejsca zamieszkania

Każdy z nas wyjeżdża z różnych powodów spoza swojego miejsca zamieszkania. Niektórzy uciekają na samotność na chatę, aby odpocząć od zgiełku miasta, inni wracają do swojego rodzinnego domku na wsi i odwiedzają znajomych z dzieciństwa. Bez względu na powód, dla każdego weekend na działce powinien być czasem relaksu. Aby tak się stało, musimy mieć przyjemne wnętrza.

Dlatego mamy dwie możliwości - możemy zdecydować się na wewnętrzne zaciemnienie - na przykład w przypadku chat z drewnianymi oknami, mobilnych domków, lub w przypadku domków letniskowych możemy sięgnąć po zewnętrzne żaluzje lub rolety.

Zaciemnienie na zewnątrz

Zaletą zewnętrznego zaciemnienia jest przede wszystkim zapobieżenie przegrzewaniu się szyb okiennych, dzięki czemu można obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 7 °C. Jednocześnie pełni ono częściową funkcję bezpieczeństwa. Zarówno zewnętrzne żaluzje, jak i rolety nie powstrzymają włamywacza, ale mogą go zniechęcić do włamania ze względu na utrudniony dostęp do okien. Wadą może być wyższa cena zakupu w porównaniu do wewnętrznego zaciemnienia.

Zaciemnienie do wnętrza

Jeśli zdecydujesz się na zaciemnienie do wnętrza, zalecamy żaluzje poziome. Zaletą żaluzji jest ich niska cena i wytrzymałość. Listwy żaluzji są wykonane z aluminium, więc można je używać także w pomieszczeniach o większej wilgotności. Oferujemy różne rodzaje żaluzji poziomych, więc możesz wybrać odpowiednie dla swojej chatki - na przykład do starych drewnianych okien, do montażu między szybami, na ramę lub do zamocowania w ościeżnicy - jest wiele opcji.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj zaciemnienia będzie odpowiedni dla Twojej chatki lub domku letniskowego, chętnie pomożemy Ci w wyborze.


Petra
Jakie są sposoby sterowania systemami osłon zewnętrznych?

Zastanawiasz się nad zakupem osłon zewnętrznych, ale nie wiesz który rodzaj sterowania będzie ten najodpowiedniejszy? Sterowanie można podzielić na dwie podstawowe kategorie: ręczne i elektryczne - za pomocą napędu.

Jak wygląda prawidłowo zapakowana przesyłka? Część trzecia

W trzeciej części naszej serii o tym co powinno znajdować się w przesyłce z produktami zamawianymi w naszym sklepie internetowym, zajmiemy się produktami z grupy osłon zewnętrznych.

TOP 5 Zalet żaluzji zewnętrznych

Żaluzje zewnętrzne zwane również fasadowymi to bardzo praktyczny i elegancki element, który poprawia zewnętrzny wygląd budynku. Oprócz tego że doskonale regulują ilość światła wpadającego do budynku mają wiele innych zalet dzięki którym, zdobywają coraz większą popularność na naszym rynku. Jakie mają zalety?

Skrzynki purenitowe - najlepsze rozwiązanie w przypadku podtynkowego montażu żaluzji zewnętrznych

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku podtynkowego montażu żaluzji zewnętrznych jest montaż skrzynek purenitowych. Dzięki zastosowanemu materiałowi purenit i izolacji PIR to idealne rozwiązanie do domów pasywnych.