zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Dlaczego rolety materiałowe nie nadają się na pergolę?

Wspaniałe, słoneczne dni są w pełnym rozkwicie i cieszymy się nimi w pełni. Podczas weekendu spotykamy się również na grillach i spędzamy czas z przyjaciółmi. Właśnie pragniemy usiąść w ogrodzie i cieszyć się tymi przyjemnymi chwilami. Lubię słońce, ale po całym dniu spędzonym na słońcu zaczynamy myśleć o tym, jak zacienić naszą pergolę. Przecież nie jest przyjemnie, gdy ostrze promienie słoneczne świecą Ci prosto w twarz podczas jedzenia. Albo gdy mocne słońce świeci wieczorem, gdy chcesz tylko czytać i odpoczywać.

Być może, tak jak wielu klientów, pomyślisz o zainstalowaniu rolet materiałowych na pergoli. Wybór tkanin jest bogaty w różne wzory i kolory, a cena jest przystępna. Jednak w tym momencie przerwiemy klientów i powiemy im, że nie zalecamy stosowania rolet materiałowych na pergoli.

Rolety materiałowe są przeznaczone do wnętrza, gdzie jest suchy klimat i tkaniny nie są narażone na przemoczenie lub długotrwałe działanie wilgoci. I że będziesz miał rolety opuszczone tylko w ładną pogodę, a w deszczu będą schowane? Pomysł jest dobry, ale nadal nie zalecamy stosowania rolet materiałowych na zewnątrz. Materiał w zmiennych warunkach może się przemoczyć, co może prowadzić do rozwoju pleśni lub pofałdowania.

rolety screenowe na pergoli

Właściwym wyborem do zacieniania pergoli są rolety screenowe. Te rolety są już przeznaczone na zewnątrz i nie przeszkadzają im warunki atmosferyczne. Rolety screenowe skutecznie uniemożliwią, aby słońce ograniczało Twoje możliwości, jednocześnie umożliwiając widok na zewnątrz, dzięki czemu zawsze będziesz mieć rozeznanie, co się dzieje w ogrodzie. Różnią się one od rolet materiałowych tym, że posiadają boczne prowadnice, które utrzymują je na miejscu i nie kołyszą się na wietrze. Należy jednak pamiętać, że rolety screenowe służą przede wszystkim do zacieniania i nie pełnią funkcji ochrony przed wiatrem.

Początkowy koszt rolet screenowych jest wyższy, ale naprawdę się opłaca. W końcu wyjdzie Ci to taniej niż co roku kupowanie nowych rolet materiałowych.


Sandra
Promocja 7 + 1 GRATIS

Na listopad przygotowaliśmy promocję 7 + 1 gratis. Kup 8 rolet zewnętrznych i otrzymaj jedną z nich gratis, to samo dotyczy np. żaluzji poziomych lub rolet tekstylnych. Skorzystaj z promocji i kup osłony okienne dla całego domu taniej.

Czy przed instalacją żaluzji zewnętrznych potrzebna jest dodatkowa konsultacja ze specjalistą budowlanym?

Jeżeli chcesz zainstalować żaluzje zewnętrzne w domu jednorodzinnym, dużo lepiej taką decyzję podjąć już w trakcie projektowania domu.

8 powodów, dla których warto wyposażyć pergolę w boczne rolety screenowe

Wreszcie prawdziwe lato - za nami już kilka gorących dni, a kolejne upalne dni odczujemy w nadchodzących dniach. W lecie często przebywamy w ogrodzie lub na tarasie. Miło jest posiedzieć z rodziną lub przyjaciółmi w cieniu, ale gdy słońce zaczyna mocno grzać lepiej schować się w cieniu. 

Jak wybrać odpowiednie żaluzje poziome?

Żaluzje poziome należy wybierać według tego na jaki rodzaj okna będą montowane. Okna z PCV, okna drewniane i okna aluminiowe mają swój charakterystyczny wygląd -  nie każde żaluzje do nich pasują.