zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Dlaczego rolety materiałowe nie nadają się na pergolę?

Wspaniałe, słoneczne dni są w pełnym rozkwicie i cieszymy się nimi w pełni. Podczas weekendu spotykamy się również na grillach i spędzamy czas z przyjaciółmi. Właśnie pragniemy usiąść w ogrodzie i cieszyć się tymi przyjemnymi chwilami. Lubię słońce, ale po całym dniu spędzonym na słońcu zaczynamy myśleć o tym, jak zacienić naszą pergolę. Przecież nie jest przyjemnie, gdy ostrze promienie słoneczne świecą Ci prosto w twarz podczas jedzenia. Albo gdy mocne słońce świeci wieczorem, gdy chcesz tylko czytać i odpoczywać.

Być może, tak jak wielu klientów, pomyślisz o zainstalowaniu rolet materiałowych na pergoli. Wybór tkanin jest bogaty w różne wzory i kolory, a cena jest przystępna. Jednak w tym momencie przerwiemy klientów i powiemy im, że nie zalecamy stosowania rolet materiałowych na pergoli.

Rolety materiałowe są przeznaczone do wnętrza, gdzie jest suchy klimat i tkaniny nie są narażone na przemoczenie lub długotrwałe działanie wilgoci. I że będziesz miał rolety opuszczone tylko w ładną pogodę, a w deszczu będą schowane? Pomysł jest dobry, ale nadal nie zalecamy stosowania rolet materiałowych na zewnątrz. Materiał w zmiennych warunkach może się przemoczyć, co może prowadzić do rozwoju pleśni lub pofałdowania.

rolety screenowe na pergoli

Właściwym wyborem do zacieniania pergoli są rolety screenowe. Te rolety są już przeznaczone na zewnątrz i nie przeszkadzają im warunki atmosferyczne. Rolety screenowe skutecznie uniemożliwią, aby słońce ograniczało Twoje możliwości, jednocześnie umożliwiając widok na zewnątrz, dzięki czemu zawsze będziesz mieć rozeznanie, co się dzieje w ogrodzie. Różnią się one od rolet materiałowych tym, że posiadają boczne prowadnice, które utrzymują je na miejscu i nie kołyszą się na wietrze. Należy jednak pamiętać, że rolety screenowe służą przede wszystkim do zacieniania i nie pełnią funkcji ochrony przed wiatrem.

Początkowy koszt rolet screenowych jest wyższy, ale naprawdę się opłaca. W końcu wyjdzie Ci to taniej niż co roku kupowanie nowych rolet materiałowych.


Sandra
Nowa wersja żaluzji Cetta – system Flexi

Zewnętrzne żaluzje Cetta należą do najpopularniejszych żaluzji fasadowych. Posiadają lamele w kształcie litery „C“ - do wyboru w różnych wielkościach. W naszym sklepie internetowym oferujemy żaluzje Cetta 80 i Cetta 65 oraz nową wersję - Cetta 60 Flexi. 

Nie wyrzucaj pieniędzy za okno - kup rolety zewnętrzne!

Niskie temperatury w sezonie zimowym zmuszają nas do spędzania więcej czasu wewnątrz naszych domów i mieszkań. Jak uniknąć wysokich opłat za ogrzewanie i jednocześnie cieszyć się ciepłem w domu?

Inteligentne systemy zaciemnienia: przyszłość automatyki domowej

W dzisiejszych czasach, gdy technologia stale posuwa się naprzód, inteligentne systemy zaciemniania stają się nieodłączną częścią koncepcji inteligentnych domów. Produkty od czołowego producenta Somfy, lidera w dziedzinie zautomatyzowanych rozwiązań dla gospodarstw domowych, oznaczają dla inteligentnych systemów zaciemniania ogromny krok naprzód. Są synonimem innowacji i komfortu, które transformują codzienne życie.

Jak regulować światło na poddaszu?

Parter i poddasze to oryginalne przestrzenie, które dają wiele możliwości ich wykorzystania. Świetliki zapewniają wystarczającą ilość światła dla tych przestrzeni. Ale jego wysoka intensywność nie zawsze jest pożądana w ciągu dnia. Specjalna roleta do świetlików służy do zacieniania i regulacji światła.