zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Słońce, deszcz, wiatr i prywatność – pergola Artosi poradzi sobie ze wszystkim

Pergola nie musi być zwykłym zadaszeniem na tarasie lub w ogrodzie. Wybierając odpowiedni typ, stanie się Twoim ulubionym miejscem do spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie.

Pergola bioklimatyczna różni się od innych tym, że posiada regulowane żaluzje na dachu. Jest wykonana z wytrzymałego aluminium, dzięki czemu nie wymaga rocznego konserwowania, szlifowania ani malowania. Aby przez wiele lat zachować doskonały wygląd, wystarczy tylko woda i ściereczka.

Rozkazuj słońcu

Jak już wspomniano wcześniej, żaluzje stanowią dach pergoli. Możesz je regulować w zakresie od 0 do 130°. Za pomocą przycisku na pilocie możesz łatwo kontrolować ilość światła i bezpośrednich promieni słonecznych pod pergolą. Przy pełnym zamknięciu żaluzji można osiągnąć pełne zacienienie przestrzeni. Dach można podzielić na 2 sekcje, z których każdą można sterować osobno.

zadaszenie pergoli

Nie ważne, w jakim kierunku jest usytuowany Twój ogród, rano lub popołudniu promienie słoneczne mogą świecić nisko pod pergolą. Możesz łatwo zablokować je za pomocą rolet screenowych. Dużą zaletą jest to, że rolety screenowe chronią przed słońcem, nie ograniczając jednocześnie widoku na okolicę. Jest to więc duża różnica w porównaniu do innych rodzajów zacienienia lub bliskiego muru.

Opanuj wiatr

Wieje wiatr na zewnątrz? Byłoby wspaniale zamachać magiczną różdżką i ukoić wiatr. Dokładnie to możesz osiągnąć pod pergolą. Wystarczy wymienić różdżkę na pilota do rolet screenowych. Działają one nie tylko jako zacienienie, ale również doskonale zabezpieczają przestrzeń przed wiatrem.

Zostaw plandekę w domu

Solidny i nieprzemakalny dach zapewni skuteczną ochronę przed deszczem. Przy zamknięciu żaluzji bioklimatyczna pergola stworzy nieprzemakalne zadaszenie, dzięki czemu możesz pozostać pod pergolą z przyjaciółmi podczas grillowania nawet przy deszczowej pogodzie. Pergola ARTOSI ma zintegrowany system odprowadzania wody (woda jest odprowadzana przez jedną lub więcej nieruchomych nóg).

Podobnie jak w przypadku promieni słonecznych i wiatru, rolety screenowe pomogą utrzymać suchość pod pergolą podczas deszczu bocznego.

Podczas zimy można pozostawić dach pergoli zamknięty. Jego nośność wynosi od 90 do 116 kg/m3 (w zależności od długości żaluzji). Jeśli spodziewasz się obfitego opadu śniegu, zaleca się otwarcie żaluzji, aby śnieg swobodnie opadał.

Twoja prywatność jest cenna

Pergola aluminniowa Artosi

Kiedy spędzasz czas na tarasie z książką, nie przeszkadza Ci widok sąsiadów. Ale jeśli chcesz spędzać czas rozmawiając z przyjaciółmi przy kolacji lub w jacuzzi, z pewnością docenisz prywatność. Rolety screenowe wyróżniają się swoją "nie/przezroczystością". Wewnątrz praktycznie nie widać nic lub widok jest minimalny, podczas gdy na zewnątrz zachowujesz widoczność.

Wieczorny czas pod pergolą może dodatkowo umilić zintegrowane oświetlenie LED. Za pomocą przycisku można ustawić jego intensywność i rozjaśnić przestrzeń lub stworzyć przyjemną romantyczną atmosferę.

Pergolę ARTOSI można dostosować do swoich potrzeb za pomocą naszego konfiguratora i natychmiast poznać cenę. Nie trzeba wysyłać zapytań i czekać. Więc zacznij konfigurować.


Petra
Jak wybrać żaluzje?

Kiedy pojawia się słowo żaluzje, wszyscy zwykle myślą o żaluzje okiennych. Kiedy jednak dochodzi do tego i trzeba zdecydować, jakie żaluzje kupić do swojego domu, wybór nie jest taki jednoznaczny. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym opiszemy 3 podstawowe rodzaje żaluzji.

Najczęstsze wady żaluzji poziomych: Jak możesz je naprawić samodzielnie?

Przypadkowo zerwałeś łańcuszek przy rolecie, zerwałeś nylonowy kabel lub w inny sposób uszkodziłeś już zamontowaną roletę? Nie zwieszaj głowy, to nic, czego nie można rozwiązać. A dzięki naszym częściom zamiennym i podręcznikom napraw możesz to zrobić nawet sam.

Zamów pergolę z 8% rabatem

Sezon budowlany 2021 powoli dobiega końca, zaczyna się jesień, a ze względu na pogodę część robót trzeba odłożyć na wiosnę. Jednak nawet ten czas można wykorzystać efektywnie i być przygotowanym na wiosnę 2022 roku. Dlatego zamów pergolę ARTOSI - a my damy Ci na nią 8% rabatu.

 

 

Jak zacienić poddasze?

Poddasze ma swój niezaprzeczalny urok i atmosferę, które zachęcają do zagospodarowania jego przestrzeni na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Planując adaptację poddasza, należy wziąć pod uwagę nietypową przestrzeń, skosy i zakamarki. Osłony okienne do okien dachowych są nie tylko koniecznością, ale także pięknym dodatkiem, który współgra z wystrojem całego pomieszczenia.