zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Rolety i żaluzje – jakie wybrać?

Rozważasz zakup osłon okiennych i nie jesteś pewien, na które się zdecydować? Istnieje wiele opcji, ale najbardziej popularne to żaluzje poziome i rolety materiałowe.

Podstawowa różnica między roletą materiałową a tradycyjną żaluzją polega na sposobie zacieniania i regulacji światła. Listwy żaluzji poziomych są skręcane, co umożliwia regulację natężenia światła wpadającego do pomieszczenia, podczas gdy rolety materiałowe pozwalają na regulację światła poprzez podniesienie lub opuszczenie rolet. Żaluzje poziome pozwalają na nachylanie listew według potrzeb i jednoczesne podnoszenie.

Jeśli nie przepadasz ani za żaluzjami poziomymi, ani za tradycyjnymi roletami, z pewnością spodobają Ci się rolety tekstylne, znane również jako "dzień i noc". Rolety duo łączą piękno rolety z praktycznością żaluzji. Ilość światła wpadającego do pomieszczenia można regulować, ustawiając proporcję nakładania dwóch różnych tkanin o różnej przepuszczalności. Rolety duo ustawione w trybie "dziennym" zastępują zasłony, a w trybie "nocnym" działają jak zwykłe zasłony.


Petra
Jak czyścić nowoczesne systemy osłonowe?

Odkurzanie, wycieranie kurzu, czyszczenie i polerowanie to czynności, które na ogół, nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ale należą do codziennych obowiązków każdej pani domu. Staranność z jaką sprzatamy nasz dom powinniśmy również stosować w stosunku do tekstylnych systemów osłonowych.

Markiza to najlepsza ochrona przed słońcem nie tylko na tarasie

Główną funkcją żaluzji jest przede wszystkim ochrona wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem i ograniczenie przegrzewania pomieszczeń. Markiza chroni zarówno wnętrze jak również zapewnia komfort na balkonie lub tarasie Twojego domu lub mieszkania.

Upał latem? W ten sposób w pokojach będzie przyjemnie

Lato jest już w pełnym rozkwicie i może się okazać, że Twój dom nie jest taki, jak byś sobie wyobrażał, że jest miejscem na relaks w upalne dni. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu, zdecydowanie nie jest źle mieć systemy zaciemniające, które znacznie uprzyjemnią letnie dni na czytanie w domu lub oglądanie telewizji. Nie wspominając już o spaniu w nocy, kiedy przewracasz się z boku na bok i próbujesz znaleźć chociaż jakieś chłodniejsze miejsce, szczególnie w takich mieszkaniach na poddaszu czy pokojach w domu.

Jak wybrać odpowiednią tkaninę do rolet screenowych?

Aby roleta screenowa spełniała swoją funkcję, podstawowym kryterium wyboru powinny być właściwości tkaniny, z której jest ona wykonana.