zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Rolety i żaluzje – jakie wybrać?

Rozważasz zakup osłon okiennych i nie jesteś pewien, na które się zdecydować? Istnieje wiele opcji, ale najbardziej popularne to żaluzje poziome i rolety materiałowe.

Podstawowa różnica między roletą materiałową a tradycyjną żaluzją polega na sposobie zacieniania i regulacji światła. Listwy żaluzji poziomych są skręcane, co umożliwia regulację natężenia światła wpadającego do pomieszczenia, podczas gdy rolety materiałowe pozwalają na regulację światła poprzez podniesienie lub opuszczenie rolet. Żaluzje poziome pozwalają na nachylanie listew według potrzeb i jednoczesne podnoszenie.

Jeśli nie przepadasz ani za żaluzjami poziomymi, ani za tradycyjnymi roletami, z pewnością spodobają Ci się rolety tekstylne, znane również jako "dzień i noc". Rolety duo łączą piękno rolety z praktycznością żaluzji. Ilość światła wpadającego do pomieszczenia można regulować, ustawiając proporcję nakładania dwóch różnych tkanin o różnej przepuszczalności. Rolety duo ustawione w trybie "dziennym" zastępują zasłony, a w trybie "nocnym" działają jak zwykłe zasłony.


Petra
Jak naprawiać żaluzje

Masz problem z żaluzją poziomą i nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Zapoznaj się z najczęstszymi uszkodzeniami i jasnymi instrukcjami, jak je naprawić.

Rolety DUO i ich zalety

Tekstylne rolety DUO to nie tylko praktyczne osłony okienne, ale również bardzo efektowny sposób dekoracji wnętrz, który nada Twojemu domu wyjątkowego charakteru.

Rolety i żaluzje – jakie wybrać?

Wahasz się przed zakupem rolet wewnętrznych i nie wiesz, którą wybrać? Jest ich wiele do wyboru, ale najbardziej popularne są żaluzje poziome i żaluzje materiałowe.

Słońce, deszcz, wiatr i prywatność – pergola Artosi poradzi sobie ze wszystkim

Pergola nie musi być zwykłym zadaszeniem na tarasie czy w ogrodzie. Wybierając odpowiedni typ, będzie to Twoje ulubione miejsce po spędzeniu czasu z rodziną, przyjaciółmi oraz w samotności.