zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Rolety i żaluzje – jakie wybrać?

Rozważasz zakup osłon okiennych i nie jesteś pewien, na które się zdecydować? Istnieje wiele opcji, ale najbardziej popularne to żaluzje poziome i rolety materiałowe.

Podstawowa różnica między roletą materiałową a tradycyjną żaluzją polega na sposobie zacieniania i regulacji światła. Listwy żaluzji poziomych są skręcane, co umożliwia regulację natężenia światła wpadającego do pomieszczenia, podczas gdy rolety materiałowe pozwalają na regulację światła poprzez podniesienie lub opuszczenie rolet. Żaluzje poziome pozwalają na nachylanie listew według potrzeb i jednoczesne podnoszenie.

Jeśli nie przepadasz ani za żaluzjami poziomymi, ani za tradycyjnymi roletami, z pewnością spodobają Ci się rolety tekstylne, znane również jako "dzień i noc". Rolety duo łączą piękno rolety z praktycznością żaluzji. Ilość światła wpadającego do pomieszczenia można regulować, ustawiając proporcję nakładania dwóch różnych tkanin o różnej przepuszczalności. Rolety duo ustawione w trybie "dziennym" zastępują zasłony, a w trybie "nocnym" działają jak zwykłe zasłony.


Petra
Jak dobrać kolor lameli do żaluzji ?

Żaluzje to najczęściej stosowane osłony okienne. Chronią przed słońcem i zapewniają prywatność. Na rynku dostępne jest wiele typów żaluzji poziomych, które różnią się od siebie sposobem sterowania i montażu. Największy wpływ na wygląd żaluzji ma kolor lameli. Jak dobrać odpowiedni kolor?

 

 

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe? Część 1: Żaluzje poziome

Jakie są najczęstsze przyczyny zakupu systemów osłonowych? Większości z nas może wydawać się, że głównie kupujemy je, aby ochronić wnętrza przed nadmiernym przegrzaniem pomieszczeń, ale zasadniczą rolę przy wyborze systemów osłonowych odgrywa głównie zapewnienie prywatności. Jakie są inne powody? A jakie rodzaje systemów osłonowych klienci kupują najczęściej?

Obniż koszty energii elektrycznej w domu

Cena energii elektrycznej gwałtownie wzrosła, sytuacja jest niepewna, a wiele firm balansuje na granicy opłacalności. Domowe rachunki za prąd nagle znacznie przekraczają budżet rodzinny. Brzmi to trochę jak scenariusz horroru, prawda? Przyjrzyjmy się zatem, jak przetrwać wzrost cen energii elektrycznej.

Łatwy montaż bez wiercenia - przedstawiamy roletę Nemo

Rolety tekstylne to najbardziej popularny system osłon okiennych. Swoją popularność zawdzięczają łatwemu montażowi i różnym wersjom kolorystycznym. Szeroka gama kolorów i wzorów tkanin o różnych właściwościach, zapewni przyjemne doznania estetyczne w każdym wnętrzu.