zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Czy żaluzje zewnętrzne są odporne na niekorzystne zjawiska atmosferyczne?

Wszystkie komponenty żaluzji zewnętrznych są wykonane z materiału odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Poszczególne komponenty są testowane pod względem odporności na wiatr. Lamele wykonane są ze stopu aluminium i lakierowane we specjalnej lakierni u naszego producenta. Pozostałe elementy żaluzji zewnętrznych jak np. profile, są ocynkowane lub wyprodukowane z aluminium. Taśma sterująca oraz drabinka są wykonane ze specjalnych włókien syntetycznych odpornych na niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Są testowane w ekstremalnych warunkach w zakresie temperatur od -50 do +65 °C.

Żaluzje mogą być dodatkowo wyposażone w czujnik, który w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych automatycznie zwinie żaluzje zapobiegając uszkodzeniu lameli np. w przypadku silnego wiatru (80-90 km/h). Czujniki zalecane są do warunków ekstremalnych, sprawdzają się głównie w wysokich budynkach powyżej 10 piętra. 

 

Najczęściej kupowane z tym produktem:

Pavel




Łatwy montaż bez wiercenia - przedstawiamy roletę Nemo

Rolety tekstylne to najbardziej popularny system osłon okiennych. Swoją popularność zawdzięczają łatwemu montażowi i różnym wersjom kolorystycznym. Szeroka gama kolorów i wzorów tkanin o różnych właściwościach, zapewni przyjemne doznania estetyczne w każdym wnętrzu.

Pergola aluminiowa i drewniana – którą wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem pergoli i wciąż decydujesz, który materiał jest najbardziej odpowiedni do wykonania pergoli? Najczęściej stosowanymi materiałami są aluminium i drewno. Wygląd, koszty zakupu i wymagania konserwacyjne są decydującymi czynnikami przy wyborze materiału.

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe ? Część 2: Żaluzje zewnętrzne

Duże przeszklenia i okna francuskie to znak rozpoznawczy współczesnego budownictwa. Tendencja ta zwiększa również zapotrzebowanie na odpowiednie zacienienie tych obszarów, które zapobiegałoby przegrzewaniu w lecie i utracie ciepła w zimie. Te właśnie funkcje doskonale spełniają systemy osłonowe zewnętrzne.

Bloki betonowe vs. konstrukcje aluminiowe dla paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu

Wybór odpowiedniej konstrukcji do instalacji paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu jest kluczowym czynnikiem podczas wykorzystywania energii słonecznej. Istnieją znaczące różnice między dwoma wspomnianymi typami konstrukcji - betonowymi blokami a konstrukcjami aluminiowymi. W tym artykule skupimy się na zaletach bloków betonowych.