zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Dzięki pergoli ARTOSI masz kontrolę również nad światłem w domu

W ostatnich latach pergole bioklimatyczne stały się bardzo popularne. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się, czy taka konstrukcja nie zacieni przyległych pomieszczeń mieszkalnych. Odpowiedź jest jasna – z bioklimatyczną pergolą masz pełną kontrolę nad tym, ile światła wpuszczasz do swojego domu.

Kolor dachu z lamel ma znaczenie

Może się to wydawać drobnostką, ale w takich przypadkach nasi klienci polecają wybór jasnych kolorów RAL na dach. To samo prowadzi do znacznego rozświetlenia przestrzeni pod pergolą, nawet w zamkniętym stanie lamel. Zacienienie samo w sobie się nie zmienia, pergola chroni przed słońcem zawsze tak samo. Zmienia się tylko „ściemnienie” przestrzeni.

Ruchome lamele umożliwiają regulację światła

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na pergolę bioklimatyczną, są jej ruchome lamele. Lamele można obracać według potrzeb (w zakresie 0°-130°), więc możesz wybierać między pełnym zacienieniem a przepuszczaniem światła słonecznego. Jeśli obawiasz się, że pergola może zacienić przyległe pomieszczenia mieszkalne, możesz po prostu pochylić lamele, aby światło przez nie przenikało.

Dach z lamel

Odbicie światła może natomiast rozjaśnić twoje pomieszczenia

Dzięki odbiciu światła od obróconych lamel może się zdarzyć, że twoje pomieszczenia będą nawet bardziej oświetlone, niż gdyby pergola w ogóle nie istniała.

Zwykła praktyka z użytkowaniem pergoli ARTOSI

Od naszych klientów i z własnych doświadczeń wiemy, jak wygląda typowe użytkowanie pergoli. Weźmy na przykład pergolę ARTOSI razem z roletami typu screen.

  • Wieczorem zamykane są lamele i opuszczane screenowe rolety. Dzięki temu uzyskuje się prywatność pod pergolą i jednocześnie dla przyległych pomieszczeń w domu.
  • Rano natomiast lamele są otwierane, a screeny podnoszone, dzięki czemu przestrzeń pod pergolą jest pięknie oświetlona.

Zamknięta przestrzeń pod pergolą

Zalety pergoli bioklimatycznej w porównaniu z innymi rozwiązaniami

Jeśli zdecydowałbyś się na pergolę bez stałego dachu (na przykład drewnianej konstrukcji), może brakować ci ochrony przed deszczem lub ostrym słońcem. Szklane lub poliwęglanowe dachy pergoli mogą wyglądać estetycznie, ale prowadzą do przegrzewania przestrzeni. Ponadto, jeśli potrzebujesz zacienienia, często musisz inwestować w dodatkowe screenowe rolety na powierzchnię dachu. Dach w kształcie trapezu może co prawda zapewnić cień, ale odbiera możliwość regulacji światła, co może prowadzić do niechcianego zacienienia przyległych pomieszczeń.

Elastyczność i wielofunkcyjność ruchomego dachu

Bioklimatyczna pergola nie ogranicza się tylko do regulacji światła. Masz także możliwość wpływania na ilość powietrza przechodzącego przez twoją taras, co jest idealne do wentylacji w ciepłe letnie dni. A gdy nadejdzie niespodziewana letnia burza? Z bioklimatyczną pergolą możesz szybko zamknąć dach i chronić w ten sposób przed kroplami przestrzeń pod nim.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w pergolę i masz obawy o możliwe zacienienie twoich pomieszczeń mieszkalnych, pergola bioklimatyczna jest z pewnością świetnym wyborem. Oferuje nie tylko możliwość regulacji światła, ale także estetyczny i nowoczesny wygląd, a także przynosi szereg innych korzyści, których inne typy pergoli nie mogą zaoferować.


Petra
Moskitiery - sposób na owady

Moskitiery stanowią jeden z dwóch sposobów zapobiegania przedostawaniu się owadów do domu. Drugim sposobem jest stosowanie środków chemicznych. 

Dlaczego właśnie teraz zamówić markizę?

Lato zbliża się wielkimi krokami, temperatura na zewnątrz rośnie a słońce coraz mocniej grzeje. Jak schować się przed uporczywym upałem na balkonie lub tarasie?

Jak czyścić nowoczesne systemy osłonowe?

Odkurzanie, wycieranie kurzu, czyszczenie i polerowanie to czynności, które na ogół, nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ale należą do codziennych obowiązków każdej pani domu. Staranność z jaką sprzatamy nasz dom powinniśmy również stosować w stosunku do tekstylnych systemów osłonowych.

Dlaczego kupujemy systemy osłonowe ? Część 2: Żaluzje zewnętrzne

Duże przeszklenia i okna francuskie to znak rozpoznawczy współczesnego budownictwa. Tendencja ta zwiększa również zapotrzebowanie na odpowiednie zacienienie tych obszarów, które zapobiegałoby przegrzewaniu w lecie i utracie ciepła w zimie. Te właśnie funkcje doskonale spełniają systemy osłonowe zewnętrzne.