zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Dzięki pergoli ARTOSI masz kontrolę również nad światłem w domu

W ostatnich latach pergole bioklimatyczne stały się bardzo popularne. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się, czy taka konstrukcja nie zacieni przyległych pomieszczeń mieszkalnych. Odpowiedź jest jasna – z bioklimatyczną pergolą masz pełną kontrolę nad tym, ile światła wpuszczasz do swojego domu.

Kolor dachu z lamel ma znaczenie

Może się to wydawać drobnostką, ale w takich przypadkach nasi klienci polecają wybór jasnych kolorów RAL na dach. To samo prowadzi do znacznego rozświetlenia przestrzeni pod pergolą, nawet w zamkniętym stanie lamel. Zacienienie samo w sobie się nie zmienia, pergola chroni przed słońcem zawsze tak samo. Zmienia się tylko „ściemnienie” przestrzeni.

Ruchome lamele umożliwiają regulację światła

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na pergolę bioklimatyczną, są jej ruchome lamele. Lamele można obracać według potrzeb (w zakresie 0°-130°), więc możesz wybierać między pełnym zacienieniem a przepuszczaniem światła słonecznego. Jeśli obawiasz się, że pergola może zacienić przyległe pomieszczenia mieszkalne, możesz po prostu pochylić lamele, aby światło przez nie przenikało.

Dach z lamel

Odbicie światła może natomiast rozjaśnić twoje pomieszczenia

Dzięki odbiciu światła od obróconych lamel może się zdarzyć, że twoje pomieszczenia będą nawet bardziej oświetlone, niż gdyby pergola w ogóle nie istniała.

Zwykła praktyka z użytkowaniem pergoli ARTOSI

Od naszych klientów i z własnych doświadczeń wiemy, jak wygląda typowe użytkowanie pergoli. Weźmy na przykład pergolę ARTOSI razem z roletami typu screen.

  • Wieczorem zamykane są lamele i opuszczane screenowe rolety. Dzięki temu uzyskuje się prywatność pod pergolą i jednocześnie dla przyległych pomieszczeń w domu.
  • Rano natomiast lamele są otwierane, a screeny podnoszone, dzięki czemu przestrzeń pod pergolą jest pięknie oświetlona.

Zamknięta przestrzeń pod pergolą

Zalety pergoli bioklimatycznej w porównaniu z innymi rozwiązaniami

Jeśli zdecydowałbyś się na pergolę bez stałego dachu (na przykład drewnianej konstrukcji), może brakować ci ochrony przed deszczem lub ostrym słońcem. Szklane lub poliwęglanowe dachy pergoli mogą wyglądać estetycznie, ale prowadzą do przegrzewania przestrzeni. Ponadto, jeśli potrzebujesz zacienienia, często musisz inwestować w dodatkowe screenowe rolety na powierzchnię dachu. Dach w kształcie trapezu może co prawda zapewnić cień, ale odbiera możliwość regulacji światła, co może prowadzić do niechcianego zacienienia przyległych pomieszczeń.

Elastyczność i wielofunkcyjność ruchomego dachu

Bioklimatyczna pergola nie ogranicza się tylko do regulacji światła. Masz także możliwość wpływania na ilość powietrza przechodzącego przez twoją taras, co jest idealne do wentylacji w ciepłe letnie dni. A gdy nadejdzie niespodziewana letnia burza? Z bioklimatyczną pergolą możesz szybko zamknąć dach i chronić w ten sposób przed kroplami przestrzeń pod nim.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w pergolę i masz obawy o możliwe zacienienie twoich pomieszczeń mieszkalnych, pergola bioklimatyczna jest z pewnością świetnym wyborem. Oferuje nie tylko możliwość regulacji światła, ale także estetyczny i nowoczesny wygląd, a także przynosi szereg innych korzyści, których inne typy pergoli nie mogą zaoferować.


Petra
Rolety i żaluzje – jakie wybrać?

Wahasz się przed zakupem rolet wewnętrznych i nie wiesz, którą wybrać? Jest ich wiele do wyboru, ale najbardziej popularne są żaluzje poziome i żaluzje materiałowe.

Jakie systemy osłon okiennych wybrać, aby zasłonić większe powierzchnie? Jedną z możliwości są panele japońskie.

Chcesz zasłonić większą powierzchnię w swoim domu, ale zależy Ci na tym aby również wyglądała niebanalnie i gustownie? Wybierz panele japońskie. 

Nie wyrzucaj pieniędzy za okno - kup rolety zewnętrzne!

Niskie temperatury w sezonie zimowym zmuszają nas do spędzania więcej czasu wewnątrz naszych domów i mieszkań. Jak uniknąć wysokich opłat za ogrzewanie i jednocześnie cieszyć się ciepłem w domu?

Żaluzje drewniane czy żaluzje aluminiowe w imitacji drewna

Podobają Ci się żaluzje drewniane? W poniższym artykule poradzimy, które z nich wybrać. Do wyboru masz 2 możliwości.