zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Żaluzje zewnętrzne do portali HS i narożnych zespołów okiennych

Jakie są korzyści z zacienienia w tych przypadkach i na co warto zwrócić uwagę? Przeczytaj krótki artykuł poświęcony tematowi zestawów zewnętrznych żaluzji do drzwi wejściowych i okien narożnych. Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje oraz instrukcje, jak łatwo dokonać pomiarów zestawu.

Zewnętrzne zacienienie dla drzwi HS

Drzwi HS, znane również jako przesuwne drzwi wejściowe, cieszą się ogromną popularnością jako typ dużych okien i wejść do domów. Dzięki dużym przeszkleniom zapewniają maksymalne wprowadzenie światła do wnętrza i jednocześnie widok na otaczający krajobraz. Dzięki swojej konstrukcji można je łatwo i płynnie otwierać i zamykać, dlatego idealnie nadają się do dostępu na taras lub do ogrodu.

Duże okno z żaluzjami

Inne rodzaje dużych okien i wejść

Oprócz drzwi HS istnieją inne rodzaje dużych okien i wejść do domu. Należą do nich na przykład drzwi francuskie, które można otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz i zapewniają duże przeszklenia. Innym rodzajem są drzwi harmonijkowe składające się z kilku segmentów i można je otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz, co pozwala na stworzenie dużej przestrzeni. Wreszcie, są także ściany przesuwne, które można całkowicie otwierać, tworząc bezpośrednie połączenie między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym.

Jakie zacienienie jest najczęściej wybierane?

W większości przypadków zewnętrzne żaluzje wygrywają z roletami zewnętrznymi. Dostępne są dwie warianty montażu. Pierwszy to żaluzje zewnętrzne osadzane na fasadzie budynku, a górne osłony są widoczne z zewnątrz. Żaluzje zewnętrzne cieszą się popularnością ze względu na prostotę montażu. Mogą być instalowane w dowolnym momencie na gotową fasadę budynku.

Drzwi HS z zewnętrznymi żaluzjami

Żaluzje na dodatkowy montaż

Żaluzje zewnętrzne osadzane na fasadzie budynku są rodzajem, które są widoczne na zewnątrz okna lub drzwi. Są przymocowane bezpośrednio do elewacji budynku, a górne osłony są widoczne z zewnątrz. Żaluzje zewnętrzne na dodatkowy montaż cieszą się popularnością ze względu na prostotę montażu. Mogą być instalowane w dowolnym momencie na fasadzie budynku.

Zewnętrzne żaluzje

Żaluzje podtynkowe

Żaluzje zewnętrzne podtynkowe z pudełkami purenitowymi to rodzaj żaluzji, które są montowane w taki sposób, że są ukryte w pudełku pod tynkiem. Pudełko purenitowe to element izolacyjny, który zapobiega mostkom cieplnym i zapewnia doskonałą izolację cieplną. Ten typ montażu żaluzji cieszy się popularnością ze względu na swój estetyczny wygląd, ponieważ kiedy żaluzje są opuszczone, są ukryte w pudełku podtynkowym i nie są widoczne z zewnątrz.

Wnętrze z dostępem do tarasu

Jedna żaluzja czy kilka?

Jeśli rozważasz zacienienie dużych okien i wybrałeś zewnętrzne żaluzje, zdecydowanie zalecamy podzielenie ich na kilka sekcji - co najmniej jedną żaluzję dla przestrzeni wejściowej i drugą dla pozostałej przeszklonej powierzchni.

Co to ci da?

  • Elastyczność - podział żaluzji umożliwia indywidualne sterowanie każdą sekcją. Chcesz spędzić czas na tarasie? Wystarczy opuścić tylko żaluzję przed wejściem. Pozostałe żaluzje mogą pozostać podniesione i nadal dawać cień.

Wnętrze z dostępem do tarasu

  • Element estetyczny - podzielone żaluzje mogą dodać estetyki przeszklonym wejściom.
  • Łatwiejsza konserwacja i naprawy - jeśli jedna część żaluzji zostanie uszkodzona, można ją łatwo wymienić, nie wymagając wymiany całego systemu.
  • Wydajność energetyczna - podzielone żaluzje mogą pomóc poprawić efektywność energetyczną, umożliwiając lepszą kontrolę nad ilością światła i ciepła, które wpada do pomieszczenia. Może to prowadzić do oszczędności energii i obniżenia kosztów ogrzewania i chłodzenia.

Jak dokonać pomiarów zacienienia dla drzwi HS?

W przypadku PurBoxów wystarczy zmierzyć ogólną szerokość dużego okna/okien - od ramy po jednym krańcu do ramy po drugim. Następnie dostarczymy pudełko przygotowane do określonej szerokości.

Jeśli pudełko jest szersze niż 2400 mm (rozmiar blachy), dostarczane jest w dwóch częściach, łączonych na środku za pomocą zestawu łączników (łączników lub kątowników). Podziału pudełka lub zestawu pudełek można dokonać samodzielnie. W takim przypadku należy do zamówienia dołączyć prosty rysunek widoku z zewnątrz.

Aby poprawnie wybrać wysokość PurBoxu, należy podać wysokość zewnętrznego wymiaru ramy okna. Ostateczną wysokość pudełka obliczamy automatycznie na podstawie wybranego przez Ciebie typu żaluzji.

Pomiar żaluzji na duże okna wymaga nieco więcej pracy, dlatego zawsze lepiej dołączyć bardziej szczegółowy rysunek swojego pomysłu. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej zacienienia dużych okien lub drzwi HS lub chcesz złożyć zamówienie, zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie pomożemy i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Zewnętrzne zacienienie dla okien narożnych

Narożne zestawy okien stają się coraz bardziej popularne. Jest to przede wszystkim efekt postępu technologicznego, który pozwala na produkcję i efektywne wykorzystanie przeszkleń w różnych miejscach. Są bardzo interesującym elementem wnętrza, pozwalają na ciekawy widok na krajobraz i wprowadzenie więcej naturalnego światła do domu. Z zewnątrz są interesującym elementem architektonicznym domu. Istnieje wiele rodzajów narożnych okien. Jakie mogą być?

  • Narożne okna z kolumną: Zestaw narożnych okien jest połączony kolumną lub częścią ściany.
  • Narożne okna bez kolumny: Ten rodzaj narożnych okien zapewnia nieprzerwany widok, eliminując kolumnę lub filar między dwoma oknami. Jest to idealne rozwiązanie do maksymalizacji widoku i naturalnego światła.
  • Narożne okna z przesuwnymi drzwiami (HS portale): Ten rodzaj narożnych okien łączy przesuwne drzwi z narożnym oknem, umożliwiając łatwy dostęp do przestrzeni zewnętrznej, takiej jak taras czy balkon.
  • Narożne okna z drzwiami francuskimi: Ten rodzaj narożnych okien łączy drzwi francuskie z narożnym oknem, tworząc elegancki wygląd i łatwy dostęp do przestrzeni zewnętrznej.

Rodzinny dom z zewnętrznym zacienieniem

Tak jak w przypadku innych dużych przeszkleń, zaleca się wykorzystanie zewnętrznego zacienienia narożnych zestawów okien, aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza.

Tutaj również najczęściej wybierane są zewnętrzne żaluzje. Ponownie dostępne są dwie opcje montażu - osadzane na fasadzie lub podtynkowe z użyciem pudełek PurBox.

Narożne okno z zewnętrznym zacienieniem

Jak zmierzyć żaluzje na narożne okna?

Pierwszym krokiem jest określenie, czy to narożnik zewnętrzny czy narożnik wewnętrzny.

Narożnik zewnętrzny

Zewnętrzne żaluzje narożne zestaw

Narożnik wewnętrzny

Wewnętrzne żaluzje Zetta 90

Następnie wystarczy zmierzyć szerokość żaluzji. Zawsze mierz szerokość od ramy okna do listwy montażowej, a następnie dodaj wymiar zgodnie z wybranym przez Ciebie modelem żaluzji (schemat jest dostępny dla lepszej orientacji).

Wysokość zawsze mierz przynajmniej w trzech miejscach. Rozmiar produkcyjny to zawsze najmniejsza zmierzona wartość. Zawsze mierz po zamontowaniu ramy okna, aż do zakończenia zewnętrznej i wewnętrznej wykończenia, w tym parapetów. Wysokość pomiarowa to całkowita wysokość z naramiennikiem.

W przypadku zamawiania narożnych zestawów zawsze sprawdzamy podane wymiary i zawsze lepiej dołączyć rysunek planowanego zestawienia. Następnie dostarczymy żaluzje zgodnie z Twoim wyborem, w tym przygotowaną płytę kryjącą do narożnika lub narożny PurBox.

Do zamówienia pudełek purenitowych podaje się zewnętrzne wymiary zestawu i ponownie dołącza się rysunek.

Do poprawnego określenia wysokości PurBoxu należy podać wysokość zewnętrznego wymiaru ramy okna. Ostateczna wysokość pudełka jest obliczana automatycznie na podstawie wybranego przez Ciebie modelu żaluzji.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady dotyczącej zacienienia narożnych zestawów okien lub drzwi HS, zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie pomożemy i doradzimy najlepsze rozwiązanie.


Petra
Nie bój się zmian i zaaranżuj wnętrze roletami tekstylnymi

Spodziewasz się dziecka, Twoja rodzina powiększy się o nowego członka? Chcesz zmienić charakter i wystrój pokoju? Wypróbuj rolety tekstylne

Jak regulować światło na poddaszu?

Parter i poddasze to oryginalne przestrzenie, które dają wiele możliwości ich wykorzystania. Świetliki zapewniają wystarczającą ilość światła dla tych przestrzeni. Ale jego wysoka intensywność nie zawsze jest pożądana w ciągu dnia. Specjalna roleta do świetlików służy do zacieniania i regulacji światła.

Żaluzje zewnętrzne do portali HS i narożnych zespołów okiennych

Jakie są korzyści z zacienienia w tych przypadkach i na co warto zwrócić uwagę? Przeczytaj krótki artykuł poświęcony tematowi zestawów zewnętrznych żaluzji do drzwi wejściowych i okien narożnych. Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje oraz instrukcje, jak łatwo dokonać pomiarów zestawu.

Zamów pergolę już teraz i bądź między pierwszymi, którzy na wiosnę będą cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Planujesz kupno nowej pergoli aluminiowej? Nie przegap szansy i wykorzystaj naszą promocję. Dzięki niej zagwarantujesz sobie tegoroczną cenę i dodatkowo na wiosnę będziesz mieć gotową pergolę znacznie wcześniej.