zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Jak wybrać technikę cieniowania? 3. część

W ostatnim artykule "Jak wybrać technikę zacienienia?" skupimy się na technice zewnętrznej. Zewnętrzne zacienienie oferuje wiele korzyści, których nie można uzyskać za pomocą zacienienia wewnętrznego.

Niektóre produkty mogą mieć właściwości termoizolacyjne, izolować od hałasu lub częściowo chronić przed włamaniem. Ponieważ promienie słoneczne odbijają się wcześniej niż przechodzą przez szkło do wnętrza, zewnętrzne zacienienie jest o wiele skuteczniejsze niż zacienienie wewnętrzne. Do negatywnych cech zewnętrznego zacienienia należą przede wszystkim wyższe koszty zakupu i większe wymagania dotyczące montażu. Przyjrzyjmy się podstawowym typom zewnętrznej techniki zacienienia.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są bardzo skuteczne w zakresie izolacji termicznej i ochrony przed promieniami słonecznymi, ponieważ potrafią całkowicie zaciemnić pomieszczenie i zapobiec niechcianemu nagrzewaniu wnętrza. Z kolei zimą chronią przed utratą ciepła, co korzystnie wpływa na budżet ogrzewania.

Rolety zewnętrzne tworzą opuszczone całościowe powierzchnie, które w pewnym stopniu pełnią również funkcję zabezpieczającą. Jeśli poza zacienieniem zewnętrznym oczekujesz także izolacji akustycznej, rolety zewnętrzne są właściwym wyborem. Wadą rolet zewnętrznych jest brak możliwości regulacji ilości światła przechodzącego do wnętrza.

Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrznebardzo pożądaną formą zacienienia. Potrafią zapewnić wysoki efekt termoregulacji i w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają pochylenie lameli, co pozwala regulować ilość światła przechodzącego do wnętrza. Żaluzje zewnętrzne oferują różne rodzaje lamel (w kształcie litery C, Z i S), od których zależą dodatkowe właściwości żaluzji. Lamelki w kształcie Z i S są wyposażone w wklejany gumowy profil, który zapobiega zginaniu lameli i zapewnia doskonałe zacienienie.

Rolety screenowe

rolety screenowe

Rolety screenowe to nowoczesny system, który można stosować zarówno jako zacienienie zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Tkaniny używane do produkcji rolet screenowych są bardzo wytrzymałe, zachowują swoje kształty i zostały opracowane w celu zapewnienia maksymalnej ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Tkanina screenowa może być przezroczysta lub nieprzezroczysta. Przezroczyste tkaniny screenowe są wyposażone w małe otwory, które zapobiegają bezpośredniemu przenikaniu światła słonecznego do wnętrza, jednocześnie przepuszczając przyjemne, łagodne światło. Roleta może częściowo zastępować siatki przeciw owadom i nadaje się również do zacieniania pergoli i altan.

Markizy zewnętrzne

Jeśli szukasz zacienienia dla swojego tarasu lub balkonu, markizy zewnętrzne są skuteczną ochroną przed promieniami słonecznymi i doskonale uzupełniają wygląd Twojego domu. Możesz wybierać spośród różnych typów, od najprostszych otwartych markiz (które nie mają swojej konstrukcji i materiału chronionego kasetą, dlatego konieczne jest zabezpieczenie ich daszkiem), poprzez markizy półkasetowe (materiał z nawijaczem jest chroniony kasetą, ale cały materiał nie jest schowany - falbana pozostaje odkryta, a ramiona markizy są widoczne od spodu), aż po luksusowe markizy kasetowe (cały materiał, wraz z ramionami, jest schowany w kasecie i jest chroniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, co zapewnia markizom długą żywotność).


Petra
Co to są plisy okienne? Naprawdę nie są to papierowe żaluzje. Plisy to żaluzje z harmonijkową tkaniną.

Choć do złudzenia przypominają składany papier, to naprawdę nie są to papierowe żaluzje. Plisy to żaluzje z harmonijkową tkaniną.

Czy konieczny jest demontaż moskitiery na zimę?

Żadna z oferowanych przez nas moskitier nie musi być demontowana na zimę. Są one produkowane ze stopów aluminium, które są odporne na warunki atmosferyczne.

Jak sterować żaluzjami zewnętrznymi?

Żaluzje zewnętrzne możemy sterować manualne lub automatyczne. Sterowanie manualne czyli ręczne odbywa się za pomocą sznurka lub korby.

Nie bój się zmian i zaaranżuj wnętrze roletami tekstylnymi

Spodziewasz się dziecka, Twoja rodzina powiększy się o nowego członka? Chcesz zmienić charakter i wystrój pokoju? Wypróbuj rolety tekstylne