zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Upał latem? W ten sposób w pokojach będzie przyjemnie

Lato jest już w pełnym rozkwicie, a ty być może odkrywasz, że twój dom nie jest tak przyjemny na letni odpoczynek, jakbyś sobie życzył. Bez względu na to, czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu, warto mieć systemy zacienienia, które sprawią, że twoje letnie dni spędzone na czytaniu lub oglądaniu telewizji będą znacznie przyjemniejsze. A nie wspominając już o nocnym śnie, gdy się przewracasz z boku na bok i próbujesz znaleźć choć trochę chłodniejsze miejsce, zwłaszcza w takich poddaszowych mieszkaniach czy pokojach w domu.

Mamy dla ciebie kilka możliwości, jak zaciemnić pokoje i tym samym obniżyć temperaturę w całym budynku, abyś mógł jak najlepiej cieszyć się chwilami spędzonymi z bliskimi.

Alternatyw jest naprawdę wiele. Czy jesteś zainteresowany dowiedzeniem się, jakie są? Zacznijmy od wewnętrznego zacienienia.

Weźmy to po kolei. Najprostszym i najczęstszym rodzajem zacienienia jest to, które można zastosować od wewnątrz pomieszczenia. Jest to łatwo dostępne do obsługi i istnieje już wiele wariantów, które możemy ci zaproponować. Zawsze warto dobrze przemyśleć, do jakiego pomieszczenia chcemy zastosować zacienienie i jakie efekty estetyczne powinno spełniać. Podstawowym rodzajem zacienienia są żaluzje poziome, które są najbardziej popularnym rozwiązaniem na polskim rynku, są dostępne w przystępnej cenie i łatwe w utrzymaniu.

Jeśli chcesz stworzyć zacienienie jako element dekoracyjny pomieszczenia, doskonałym wyborem są japońskie panele lub rolety materiałowe, które można kupić w wielu kolorowych wariantach, aby doskonale pasowały do twojego pokoju. Jednocześnie są one bardzo eleganckim dodatkiem, który dodaje pomieszczeniu czegoś ekstra.

Innym rodzajem zacienienia, które chroni przed promieniami słonecznymi i ogrzewaniem twojego mieszkania, są rolety plisowane, które są bardzo prostym rozwiązaniem. Wiele z tych wariantów można również wykorzystać do zacienienia okien dachowych.

Jakie są opcje zewnętrznego zacienienia?

Oczywiście jednym z rozwiązań, jak ochłodzić sobie dzień, jest zainstalowanie klimatyzacji. Jednak nie jest to rozwiązanie dostępne dla wszystkich, może być głośne, zwłaszcza w nocy, wymagać dodatkowego utrzymania i czasami powodować problemy zdrowotne, takie jak katar, angina lub zapalenie zatok. Dlatego mamy dla ciebie możliwości, jak to zrobić bez niej.

Jednym z popularnych zewnętrznych systemów zacienienia, które nadają twojemu domowi luksusowy wygląd, są żaluzje zewnętrzne. Możesz je dostosować do swoich potrzeb, a do pomieszczeń, które są nimi osłonięte, dociera tylko minimalna ilość ciepła, ponieważ odbijają promienie słoneczne. Obecnie istnieje naprawdę wiele wariantów, więc nie martw się, że nie wybierzesz odpowiedniego dla swojego mieszkania.

Kolejną opcją są zewnętrzne rolety, które zapewniają zarówno regulację temperatury w pomieszczeniu, jak i prywatność przed otoczeniem.

Obecnie istnieją również łatwo sterowalne rolety screeowe, które są często stosowane do zacieniania. Wszystkie wymienione powyżej systemy zacieniania można dodatkowo wzmocnić na przykład markizą zewnętrzną lub pergolą bioklimatyczną Artosi. Dzięki temu stworzysz przytulne miejsce do porannej kawy lub popołudniowego grillowania z przyjaciółmi, aby słońce nie prażyło cię bezlitośnie.

Jak widzisz, istnieje naprawdę wiele wariantów i zależy tylko od ciebie, która z nich najbardziej ci się spodoba. Najważniejsze jest jednak, aby zapewnić sobie jak najprzyjemniejszą temperaturę w pomieszczeniu w gorące letnie dni, abyś mógł zasłużenie odpocząć.

 


Petra
Słońce, deszcz, wiatr i prywatność – pergola Artosi poradzi sobie ze wszystkim

Pergola nie musi być zwykłym zadaszeniem na tarasie czy w ogrodzie. Wybierając odpowiedni typ, będzie to Twoje ulubione miejsce po spędzeniu czasu z rodziną, przyjaciółmi oraz w samotności.

Upał latem? W ten sposób w pokojach będzie przyjemnie

Lato jest już w pełnym rozkwicie i może się okazać, że Twój dom nie jest taki, jak byś sobie wyobrażał, że jest miejscem na relaks w upalne dni. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu, zdecydowanie nie jest źle mieć systemy zaciemniające, które znacznie uprzyjemnią letnie dni na czytanie w domu lub oglądanie telewizji. Nie wspominając już o spaniu w nocy, kiedy przewracasz się z boku na bok i próbujesz znaleźć chociaż jakieś chłodniejsze miejsce, szczególnie w takich mieszkaniach na poddaszu czy pokojach w domu.

5 tipów jak urządzić pokój dziecięcy

Planujesz remont istniejącego pokoju dziecięcego lub czeka Cię przeprowadzka i zastanawiasz się, jak najlepiej wykorzystać nową przestrzeń dla dzieci? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i jak wyposażyć pokój, w taki sposób, aby był on rajem dla małych czy większych dzieci. 

Nowość w naszej ofercie - segmentowe bramy garażowe

Istnieje wiele sposobów jak zamknąć garaż lub warsztat. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości. Jednym z najbardziej oszczędzających miejsce wariantów są bramy rolowane i segmentowe. I ten właśnie rodzaj bram garażowych umieściliśmy w naszej ofercie.