zamknij
Możesz zacząć pisać.
Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj.

Dlaczego warto wybrać PurBoxy zamiast blach osłonowych?

Często spotykamy się z pytaniem od naszych klientów, dlaczego żaluzje w PurBoxach są lepsze od żaluzji z blachą osłonową. W naszym blogu spróbujemy wyjaśnić na czym polega różnica.

Jeżeli jest już wykończona elewacja domu, zdecydowanie powinno sie wybrać żaluzje z widoczną blachą osłonową. Żaluzje z widocznymi skrzynkami mogą być montowane w już istniejących budynkach, a zastosowanie montażu podtynkowego byłoby, w tym przypadku, czasochłonne i kosztowne, ale głównie nie gwarantowałoby dobrego ocieplenia budynku. 

Żaluzje zewnętrzne z widoczną blachą osłonową na gotowej fasadzie

Jeżeli jesteś w trakcie budowy i zastanawiasz sie nad instalacją żaluzji zewnętrznych, masz do wyboru 2 warianty - zamówić żaluzje z gotowymi skrzynkami lub wykonać własne skrzynki a do nich namontować żaluzje z blachą osłonową.

PurBoxy

Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, od momentu zamówienia, aż do dostawy towaru upłynie średnio kilkanaście dni. Wymiary PurBoxu można zmierzyć samemu, podając zewnętrzny wymiar okna lub odczytać go z dokumentacji technicznej okien. Żaluzje zewnętrzne możesz zamówić razem z PurBoxem (ich wymiary są obliczane automatycznie) lub możesz dokupić je później. PurBoxy, według zadanych przez Ciebie wymiarów wyprodukujemy i doręczymy w ciągu kilkunastu dni. To bardzo proste - montaż 1 PurBoxu zajmie mniej więcej 1 godzinę. Po osadzeniu wszystkich skrzynek purenitowych można wykonać ocieplenie budynku a po penetracji PurBoxu od razu nakładać fasadę. Żaluzje zewnętrzne dostarczymy do kilku tygodni od złożenia zamówienia. Ich montaż zajmie Ci, tak jak w przypadku PurBoxów, mniej więcej godzinę. 

Zamontowany PurBox

Główna zaletą PurBoxów jest prostota ich montażu - poradzi sobie z nim każdy początkujący majsterkowicz. Są znakomitym rozwiązaniem pod względem instalacyjnym i izolacyjnym. Po zamontowaniu skrzynek purenitowych wystarczy wykonać ocieplenie, warstwę zbrojącą i tynk elewacyjny.

Montaż żaluzji zewnętrznych do gotowych PurBoxów

PurBoxy są wykonane z dwóch materiałów - purenitu i izolacji PIR. Dzięki nim skrzynki purenitowe są wytrzymałe a jednocześnie bardzo lekkie. PurBoxy są łatwe w obróbce, do większości prac wystarczą zwykłe narzędzia.

Blacha osłonowa

Jeżeli zastanawiasz się nad drugą opcją, a mianowicie nad umieszczeniem pod tynkiem blach osłonowych, musisz skoordynować wszystkie prace budowlane. Nie jest to oczywiście regułą, ale jest to kwestia kilku następujących po sobie czynności budowlanych i dlatego, nie tylko ze względów czasowych, samodzielny montaż blach osłonowych w wersji podtynkowej najlepiej jest zlecić firmie montażowej. Pomiaru żaluzji zewnętrznych można dokonać aż po dokończeniu ocieplenia, elewacji i zamontowaniu parapetów. Tak więc, realizacja wydłuży się o kilka tygodni.

Montaż blach osłonowych składa się z kilku etapów

  1. W pierwszym kroku uchwyty żaluzji są mocowane do konstrukcji nośnej domu. Dużym błędem jest to, że wsporniki są zakotwiczone bezpośrednio do muru, ponieważ tworzy to mostki termiczne, a tym samym ciepło zewnętrzne jest przekazywane do ścian.
  2. Następnie montowana jest izolacja nadproża, do której używany jest głównie polistyren ekstrudowany. To tylko 3 etapy technologiczne, które oznaczają opóźnienia – nalepienie izolacji, wyrównywanie, rozciąganie kleju, siatka elewacyjna i finalna elewacja.
  3. Pojawia się również problem z połączeniem izolacji z ramą okienną. Tworzy to detal, który często nie jest estetyczny i z czasem pojawiają się pęknięcia.
  4. Potem instalowana jest blacha osłonowa.
  5. Na blachę osłonową mocuje się deskę podkładową. Nie ma ona jednak efektu izolacyjnego, służy jedynie jako nośnik tynku.

Montaż podtynkowych skrzynek aluminiowych

Nawet, jeśli wszystkie wymienione czynności zostaną wykonane prawidłowo, nadal istnieje ryzyko, że blachy osłonowe mogą, pod wpływem zmian temperatury, wywołać pęknięcia fasady.  

Jakie są różnice w obu wariantach?

  • Dzięki PurBoxom możemy w jednym kroku rozwiązać zarówno izolację oraz instalację żaluzji zewnętrznych, zaizolować nadproże i złącze okienne. PurBoxy są bardzo wytrzymałe oraz odporne na wilgoć i chemię budowlaną. PIR izolacja eliminuje mostki termiczne./ Blacha osłonowa nie rozwiązuje problemu izolacji nadproża. Blachy dobrze odprowadzają ciepło, przez co powodują dylatacje i pęknięcia w elewacji, a przy braku dodatkowej izolacji styropianowej powstają tu mostki termiczne. 

Przykład zmian długości i kształtu blach osłonowych

  • PurBoxy mają małe wymagania co do grubości ocieplenia. / Dzięki styropianowi blachy osłonowe zajmują więcej miejsca w ociepleniu ścian, nawet przy prawidłowym montażu.
  • Skrzynki purenitowe możesz zamontować samodzielnie, ich instalacja oszczędzi Twój czas. / Obudowa podtynkowa żaluzji z blachą osłonową składa się z kilku elementów i wymaga koordynacji montażystów i wykonawców elewacji, dlatego ten rodzaj montażu jest bardziej czasochłonny.
  • PurBoxy z żaluzjami zewnętrznymi są średnio o 12% droższe niż klasyczne żaluzje z blachą osłonową. Różnica w cenie zwróci Ci się kilkakrotnie. Po pierwsze z wnętrz nie uniknie już żadne ciepło, a w miesiącach letnich wnętrza nie bedą sie nagrzewać. Po drugie Twoja elewacja będzie wyglądać tak samo dobrze teraz jak i za 10 lat - bez pęknięć i nierównych blach osłonowych.
  • PurBoxy są najlepszym rozwiązaniem w przypadku podtynkowego montażu żaluzji. / Blachy osłonowe to najlepsze rozwiązanie w przypadku dodatkowego montażu żaluzji zewnętrznych. 


Petra


Inne artykuły od Petra


Zamów pergolę już teraz i bądź między pierwszymi, którzy na wiosnę będą cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Planujesz kupno nowej pergoli aluminiowej? Nie przegap szansy i wykorzystaj naszą promocję. Dzięki niej zagwarantujesz sobie tegoroczną cenę i dodatkowo na wiosnę będziesz mieć gotową pergolę znacznie wcześniej.

 

 

Promocja 4 + 1 GRATIS

Na listopad przygotowaliśmy promocję 4 + 1 gratis. Zamów teraz 5 sztuk dowolnych osłon okiennych, a najtańszą sztukę otrzymasz od nas gratis. Skorzystaj z promocji i kup osłony okienne dla całego domu taniej.

TOP 5 Zalet żaluzji zewnętrznych

Żaluzje zewnętrzne zwane również fasadowymi to bardzo praktyczny i elegancki element, który poprawia zewnętrzny wygląd budynku. Oprócz tego że doskonale regulują ilość światła wpadającego do budynku mają wiele innych zalet dzięki którym, zdobywają coraz większą popularność na naszym rynku. Jakie mają zalety?

Jak wybrać odpowiednie plisy?

Jeżeli szukasz wszechstronnych osłon okiennych Twojej uwadze na pewno nie unikły plisy. Pasują doskonale prawie do wszystkich typów okien, oprócz tego można je montować do ogrodów zimowych czy do okien dachowych. Dodatkowym plusem jest szeroka skala kolorów i wzorów.